Get Adobe Flash player

همکاران محترم: بعد از چاپ گرفتن دفتر آمار از سناد به هیچ وجه دانش آموزی را آزاد سازی نکنید.

 

ترک تحصیل دوره ابتدایی= عدم حضور دانش آموز کمتر از80درصدروزهای آموزشی بدون عذر موجه

 

وقفه تحصیلی دوره ابتدایی= عدم حضور دانش آموز کمتر از80درصدروزهای آموزشی با عذر موجه

 

تشخیص موجه بودن یا غیر موجه بودن غیبت با شورای مدرسه است

 

ترک تحصیل دوره متوسطه اول:چنانچه دانش آموزی بدون عذر موجه در فاصله زمانی بعد از ثبت نام و قبل از برگزاری ارزشیابی توبت اول مدرسه را ترک کند هرچند نمره ارزشیابی تکوینی(مستمر) داشته باشد آن سال برای وی ترک تحصیل تلقی شده و کارنامه مردودی صادر نمی گردد.(ماده 20 آیین نامه امتحانات)

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

وقفه تحصیلی دوره متوسطه اول: اگر دانش آموزی با عذر موجه در ارزشیابی هیچ یک از مواد درسی نوبت دوم و شهریور ماه شرکت نکند صرف نظر از اینکه نوبت اول نمره داشته یا نداشته باشد،آن سال برای وی وقفه تحصیلی محسوب می شود.(ماده 19 آیین نامه امتحانات)

 

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

دفتر آمار98-97

چاپ دفتر آمار حتما از سامانه سناد با خروجی pdf  و حداكثر تا تاریخ 96/8/30 انجام گیرد

*تمام واحدهای سازمانی كه دارای كدواحد سازمانی هستند باید به چاپ و صحافی دفتر آمار اقدام نمایند

*به ازای هر كد واحد سازمانی یك دفتر آمار جداگانه چاپ و صحافی شود ( دفتر آمار مدارس ضمیمه از مدارس اصلی آن جدا چاپ و صحافی شود )

*تعداد دانش آموزان ثبت شده در دفتر آمار با تعداد دانش آموزان موجود در مدرسه یكی باشد

*اگر دانش آموزی به هر دلیل در سامانه سناد ثبت نام نگردیده است از چاپ دفتر آمار جدا خوددداری شود

*دانش آموزان دارای کمیسیون ( کبرسن ، صغرسن ، تعیین سطح ، تکرارپایه ، تغییر رشته و تلفیقی ) ثبت شده در سامانه سناد حتما باید توسط کاربر منطقه و استان تایید شوند تا در دفتر آمار مدرسه بیاید

*دانش آموزان پایه اول بایددارای تاییده سنجش درسامانه سناد باشند درغیراین صورت در دفتر آمار مدرسه نمایش داده نمی شود

*دانش آموزان ایرانی که دارای وضعیت استعلام نشده از ثبت احوال می باشند نیز در دفتر آمار مشاهده نمی شوند

*هر گونه افزایش آماری پس از انسداد دفاتر آمار بایستی دستی و ضمن اشاره به شماره مجوز مربوطه صورت گیرد

*مابین صفحات دفتر آمار برگ سفید اضافی نگذارید

*هرگونه كاهش یا افزایش تعداد صفحات بعد از پلمپ دفتر آمار تخلف محسوب شده و قابل پیگرد می باشد

*درصورت وجود مغایرت شناسنامه ای در مشخصات دانش آموزان از چاپ دفتر آمار تا زمان اصلاح آن با هماهنگی كارشناس آمار منطقه خودداری نمایید

*استفاده از فرم های اجمالی ( دستی ) در دفتر آمار ممنوع است و باید دو سربرگ با نام های خروجی روكش دفتر آمار و پلمپ دفتر آمار در قسمت چاپ دفتر آمار سامانه سناد را استفاده نمایید( نمونه فرم های فوق به پیوست ارسال می شود )

*مدیران محترم مدارس باید سربرگ خروجی روكش دفتر آمار را در 4 نسخه چاپ نموده و یك نسخه آن را به همراه اسامی دانش آموزان ( خروجی دفتر آمار ) و سربرگ پلمپ دفتر آمار چاپ و صحافی نموده و 3 نسخه باقیمانده را مهر و امضاء نموده و به صورت جداگانه تحویل دوره تحصیلی نمایند

*رنگ جلد دفتر آمار برای دوره های پیش دبستانی و ابتدائی سبز،دوره متوسطه اول قرمز و دوره متوسطه دوم سرمه ای می باشد

*طرح روی جلد طبق مدل ضمیمه انجام شود

طریقه قرار دادن صفحات دفتر آمار به شرح ذیل می باشد :

1-سربرگ روكش دفتر آمار 2- خروجی دفتر آمار : مشخصات دانش آموزان به ترتیب پایه و كلاس برای دوره های پیش دبستانی ، ابتدائی و متوسطه اول و به ترتیب رشته و كلاس برای دوره متوسطه دوم 3-سربرگ پلمپ دفتر آمار . هر سه قسمت فوق باید از سامانه سناد چاپ گرفته شود

*تمام صفحات باید توسط معاون اجرایی و مسئول آموزشگاه مهر و امضاء شود

*كلیه توضیحات ودست نوشته ها بایستی باخودكار مشكی باشدوروی آن چسب شیشه ای زده شود(استفاده ازمدادممنوع میباشد)

*در مورد ثبت نام دانش آموزان اتباع خارجی در سامانه سناد رعایت دستورالعمل ثبت نام اتباع خارجی مورد تاكید می باشد . قابل ذكر است در صورت ثبت نام دانش آموزان فاقد شرایط ثبت نام در سامانه سناد و پلمپ دفتر آمار مدرسه ، مسئولیت مشكلات و تبعات آن با مدیریت مدرسه می باشد

*برای نمایش دانش آموزان اتباع خارجی(جدیدالورود و میان پایه )در دفتر آمار مدرسه باید یکی از اطلاعات مدارک هویتی آن ها در سامانه سناد ثبت گردد

در ضمن قابل ذكر است مدارسی كه در سه روز اول هفته دفاتر آمار را تحویل دوره تحصیلی نمایند در شنبه هفته بعد می توانند دفاتر آمار خود را به شرط نداشتن مشكل دریافت نمایند .

آمار بازدید سایت

2366378
امروز
دیروز
هفته جاری
سال جاری
ماه جاری
ماه گذشته
آمار کل
438
493
931
1857339
23767
30701
2366378

آی پی شما 54.82.99.169
Server Time: 2019-03-24 05:10:30
Filter
 • لازم است مدارس نیم سالی بعد از تأیید اطلاعات در هر دوره ، در پایان سال تحصیلی به شكل سالانه دفاتر را صحافی نمایند .

  كلیه ی دانش آموزانی كه به هر دلیلی تاكنون به مدرسه مراجعه نكرده اند ، آزاد سازی شوند .عدم تطابق دفتر آمار و امتحانات در انسداد دفاتر امتحانات مشكلاتی ایجاد می كند كه مسئولیت آن با مدیریت محترم آموزشگاه می باشد.

  كلیه اطلاعات اعم از نام و نام خانودگی و كد ملی و نام پدر باید قبل از صحافی توسط مدیر و معاونین كنترل گردد.امضای مدیر در ذیل دفتر به معنای كنترل دقیق اطلاعات مندرج در دفتر می باشد.

 • ده مرحله برای رسیدن به خود مدیریتی
  تغییر عادات و رویه‌های بد و پذیرش نقاط ضعف، بنیاد و پایه خود مدیریتی است. بنابراین اجازه دهید تا از این ده مرحله عبور کنیم تا این اصول را به طور موثری تقویت نماییم.

  ۱-آنچه می‌گویید و نحوه بیان آن را کنترل کنید.

  آنچه می‌گویید کنترل کنید. به کلماتی که از دهان شما خارج می‌گردد، مدیریت کنید. این حقیقتی شناخته شده است که گوش کردن بیش‌از سخن گفتن، منفعت دارد(به هر حال ما دو گوش داریم و یک دهان). همچنین به خاطر داشته باشید که سخن گفتن در میان کلام دیگران بی‌ادبانه است. بنابراین باید تصمیم بگیرید چه زمانی بهتر است ساکت باشید و گوش کنید و چه زمانی بر نقطه‌نظر خود پافشاری کنید. حفظ تعادل کلید یک محاوره روان است، اما اگر رعایت این‌کار برایتان دشوار است، ساکت بمانید.

  ۲-خود کنترلی را از‌دست ندهید

  از دست دادن خود‌کنترلی به سرعت کفه تعادل را به نفع دیگران برهم می‌زند. بسیاری از افراد مقادیر بسیار زیادی از ثروت و قدرت خویش را به خاطر انتقام‌گیری خشم و تلاش برای بازاریابی خویش، از دست می‌دهند.

  مطمئن گردید که چهره شما همواره نشانه‌ای دال بر لبخند یا تفکر داشته باشد. اگرهرگز از خود خشم، ناراحتی یا عدم کنترل نشان ندهید، همواره چهره‌ای قابل‌اعتماد خواهید بود و موقعیت را در کنترل خود خواهید داشت. وقتی کنترل خود‌را از دست بدهید همه‌چیز را از دست خواهید داد.

  ۳-کار دشوار را در ابتدا انجام دهید
  همواره کار دشوار را در ابتدا باید انجام داد و این‌کار نیاز به خود‌انضباطی دارد ولی بسیار آسان است. آقای شکست می‌گوید: اون رو بعد انجام بده، مشغول کاری بشو که جالب‌تر و لذت‌بخش‌تر باشه. اما آقای موفقیت می‌گوید: الان انجامش بده و وقتی تمامش کردی، احساس رضایت می‌کنی. همانند تمام عادات خوب، کمی طول خواهد کشید تا این عادات را کسب کنید ولی بزودی صورت خودکار به خود خواهد گرفت.

  ۴- به خودتان پاداش دهید

  پس‌از آنکه کار دشوار را به پایان رسانیدید به خودتان پاداشی بدهید که انتظار آن‌را داشته باشید. اکثر ما در زمان کودکی و برای خوردن دارویی تلخ، قول شیرینی را از والدین خود گرفته‌ایم. همین کار را برای خودتان انجام دهید. این‌کار محرکی برای به اتمام رساندن آن‌‌کار دشوار و ادامه کار است (البته پس‌از گرفتن پاداش). پاداش من پس‌از یک تمرین ورزشی، یک دور شناست.

  ۵- از یک سیستم مدیریت زمان استفاده کنید

  زمان ارزشمندترین منبع شما است. آقای شکست شما را تشویق می کند که آن را نادیده بگیرید. همین الان از خودتان صادقانه بپرسید: آیا از وقت خود با کارایی که می‌تواند باشد، استفاده می‌کنید؟ اگر جواب منفی است، آقای شکست و خود مدیریتی شما حاکمیت دارد.
  ۶- تناسب اندام خود را حفظ کنید.

  معاینه کامل دوره‌ای کاری عاقلانه است، اما در میان این معاینات نیز باید بدن خود را در بهترین حالت نگه داریم. همچنان که بارها گفته‌ام، مغز در بدن سالم بهتر کار می‌کند.
  برای‌ آنکه از زندگی لذت بیشتری ببرید، بدن خود‌را مدیریت کنید.
  ۷- زیاده‌ روی نکنید.
  زیاده‌روی در هر شکلی که باشد معلول پیام‌های آقای شکست است و نتیجه این‌‌ همان است که آقای شکست امیدوار است، یعنی رخوت و افسردگی و بیماری. مطمئن گردید که تعادل را در همه امور رعایت می‌کنید.

  ۸- با وسوسه‌ها و تعلل‌ها مقابله کنید
  تعلل یعنی به تاخیر انداختن کاری که باید انجام گیرد. من پیشتر گفته بودم که هیچ فرد موفقی نبوده‌است که تعلل در کار خود نشان داده باشد. تعلل و موفقیت محال است که با هم باشند.

  این چهار کلمه « همین الان انجام بده» دارای نیروی خود انگیزشی عظیمی است. این ضرب‌المثل را به خاطر داشته باشید، کار امروز را به فردا میفکن و آن‌را عمل کنید.
  ۹- به خود بگویید من اراده‌ای قوی دارم.
  نگویید که من اراده ندارم و یا اراده من ضعیف است. بلکه بگویید من اراده عظیمی دارم. و به گفتن این جمله ادامه دهید! همچنانکه این کتاب را می‌خوانید اهمیت فراوان این پیام را  درک می‌کنید. تاکید و تصدیق منظم و مثبت تبدیل به تصویر می‌گردد و در نهایت نتایج مطلوب را می‌آفریند ( و البته برعکس)
  ۱۰- خود را باور کنید

  افکار، عواطف، لذت‌ها، خشم و منش و روحیه خود‌را مدیریت کنید، زیرا همه ما قادر به کنترل خود هستیم. این سناریوی کوچک را تصور کنید. زن و شوهری در حال مشاجره شدید هستند در همان حال در زده می‌شود و دو تن از دوستان آنان پشت در هستند. این زوج چگونه این موقعیت را مدیریت می‌کنند؟ شخصی که در را باز می‌کند به فوریت افکار، رفتار، روحیه و حالت چهره خود را کنترل می‌کند. زمانی که مهمانان وارد منزل می‌شوند، دیگری نیز به یقین همین تغییرات را در خود انجام داده است. اگرچه جو کلی کمی تغییر کرده‌است، اما به خاطر این وقفه، خشم واقعی به ناکهان کنترل شده‌است. همانگونه که می‌بینید ما می‌توانیم خودرا کنترل کنیم فقط بستگی به این دارد که چقدر به این کنترل نیاز داشته باشیم

 • یکی از اهداف مدیریت آموزش و پرورش دماوند توجه به قرآن و فعالیتهای دینی است.

 •  

  آموزش و پرورش دماوند بدنبال یک مدیریت و آموزش مدرن است . استفاده از ویدئو کنفرانس و آموزش های آنلاین از اهداف دیگر این مدیریت میباشد
 •  

  یکی از برنامه های آموزش و پرورش دماوند ایجاد یک کلاس تمام هوشمند در مدرسه است . باید ارتباط بین معلم و شاگرد به صورت تعاملی و کارگاهی باشد . وجود ویدئو پروژکتور و پرده در مدارس به صورت یکطرفه است .
  در کلاس هوشمند ارتباط بین معلم و دانش آموز از طریق تبلت و کامپیوتر و میکروسکوپهای هوشمند ، امکان آموزش را تقویت می بخشد و تحولی در سیستم آموزشی منطقه ایجاد میکند .
  آموزش و پرورش دماوند
 • به اطلاع کلیه همکاران، مسئولین، اولیا و دانش آموزان محترم می رساند:
  ثبت نام میان پایه برای مدارس دوره متوسطه اول به نشانی www.m1.sanaad.ir فعال شده است.
  همچنین جهت سهولت فرآیند ثبت نام، کنترل های اولیه در خصوص اطلاعات شناسنامه ای دانش آموز و والدین دانش آموزان به مرحله قبل از کلاس بندی منتقل شده است. لذا مسئولین محترم مدارس می توانند نسبت به ثبت نام دانش آموزان سال 95-94 خود به صورت قبول و در یک پایه بالاتر اقدام نمایند.
  قابل ذکر است ثبت نام جهشی و دانش آموزان شاهد و استعدادهای درخشان تا اطلاع ثانوی امکان پذیر نمی باشد.
  با احترام - تیم پشتیبانی سامانه

 • به اطلاع کلیه همکاران، مسئولین محترم می رساند:
  امکان ثبت نام نوبت شهریورماه 95-1394 دانش آموزان در مدارس پیش دبستانی دو زبانه در سیستم سناد فعال گردیده است.
  با احترام - تیم پشتیبانی سامانه

 • به اطلاع کلیه همکاران، مسئولین محترم می رساند:
  امکان ثبت نام نوبت شهریورماه 95-1394 دانش آموزان در مدارس بزرگسال در سیستم سناد فعال گردیده است.
  با احترام - تیم پشتیبانی سامانه

 • به اطلاع کلیه همکاران، مسئولین محترم می رساند:
  امکان اصلاح سابقه سال تحصیلی 94-1395 برای کاربران اداره کل و مناطق در سیستم سناد فعال گردیده است.
  با احترام - تیم پشتیبانی سامانه

 • ه اطلاع کلیه همکاران، مسئولین، اولیا و دانش آموزان محترم می رساند:
  ثبت نام میان پایه برای مدارس دوره ابتدایی فعال شده است.
  همچنین جهت سهولت فرآیند ثبت نام، کنترل های اولیه در خصوص اطلاعات شناسنامه ای دانش آموز و والدین دانش آموزان به مرحله قبل از کلاس بندی منتقل شده است. لذا مسئولین محترم مدارس می توانند نسبت به ثبت نام دانش آموزان سال 95-94 خود به صورت قبول و در یک پایه بالاتر اقدام نمایند.
  قابل ذکر است ثبت نام جهشی و دانش آموزان شاهد و استعدادهای درخشان تا اطلاع ثانوی امکان پذیر نمی باشد.
  با احترام - تیم پشتیبانی سامانه

 • آخرین نگارش متوسطه اول 10.6 و آخرین نگارش توصیفی 10.5 می باشد

 • اطلاعیه نحوه استفاده از ماده ۷ آیین نامه ابتدایی توصيفي

  در خصوص نگارش جدید و نحوه استفاده از ماده ۷ آیین نامه ابتدایی ارزشیابی توصیفی موارد ذیل جهت آگاهی به اطلاع رسانده می شود. 

  الف)دانش آموزانی که در ارزشیابی شهریور ماه حداکثر در دوماده درسی (به استثنای ریاضی و فارسی) به سطح پیشرفت قابل قبول نرسند و نیاز به تلاش بیشتر  کسب کنند با استفاده از تبصره ۱ ماده ۷ قبول شناخته می شوند.

  ب) دانش آموزانی که در ارزشیابی شهریور ماه در بیش از دوماده درسی (به استثنای ریاضی و فارسی)به سطح پیشرفت قابل قبول نرسند و نیاز به تلاش بیشتر کسب کنند با استفاده از تبصره ۲ ماده ۷ قبول شناخته می شوند.

  تذکر ۱: تبصره ۲ ماده ۷ یعنی صدور مجوز قبولی توسط شورای مدرسه (تشکیل جلسه با حضور والدین و معلم مربوط و رأی موافق اکثریت اعضای شورا وتنظیم صورتجلسه شورا در این خصوص) نگهداری یک نسخه آن در پرونده تحصیلی دانش آموز و ثبت شماره مجوز در سیستم اطلاعات دانش آموزی

   تذکر ۲: در استفاده از تبصره ۲ ماده ۷ محدودیت تعداد درس وجود ندارد و می تواند شامل همه دروس نیز بشود (به استثنای ریاضی و فارسی)

  ج) در دروس فارسی و ریاضی فقط با استفاده از تبصره ۲ ماده ۷ امکان قبولی وجود دارد آن هم فقط در یک درس(یا ریاضی یا فارسی) 

  به کلامی دیگر چنانچه دانش آموزی در ارزشیابی شهریور ماه فقط از درس فارسی یا فقط از درس ریاضی(در واقع فقط از یک عنوان درسی) سطح پیشرفت قابل قبول را کسب نکرد (نیاز به تلاش بیشتر) فقط با صدور مجوز شورای مدرسه می تواند قبول شود (تبصره ۲ ماده ۷) و اگر از هر دو ماده درسی ریاضی و فارسی سطح پیشرفت قابل قبول را کسب نکرد (نیاز به تلاش بیشتر) تکرار پایه خواهد شد.

  مثال : 

  ۱_  دانش آموزی درارزشیابی شهریور در دروس علوم تجربی و تعلیمات اجتماعی سطح پیشرفت نیاز به تلاش بیشتر راکسب نموده.

  نتیجه: با استفاده از تبصره ۱ ماده ۷ قبول 

  ۲_  دانش آموزی درارزشیابی شهریور در دروس ریاضی، علوم تجربی ،تعلیمات اجتماعی، هدیه های آسمانی، تفکر و پژوهش و هنر سطح پیشرفت نیاز به تلاش بیشتر راکسب نموده

  نتیجه: با استفاده از تبصره ۲ ماده ۷ قبول 

  ۳_  دانش آموزی درارزشیابی شهریور فقط در درس ریاضی سطح پیشرفت نیاز به تلاش بیشتر راکسب نموده

  نتیجه: با استفاده از تبصره ۲ ماده ۷ قبول 

  ۴_  دانش آموزی درارزشیابی شهریور در دروس ریاضی و فارسی سطح پیشرفت نیاز به تلاش بیشتر راکسب نموده

  نتیجه: تکرار پایه 

  د) شورای مدرسه در صدور مجوز استفاده از تبصره ۲ ماده ۷ مخیر بوده و شورا می تواند پس از تشکیل، به استفاده از تبصره ۲ ماده ۷ رأی منفی بدهد.

  ه) طبق تبصره ۳ ماده ۷ استفاده از تبصره ۲ ماده ۷ حداکثر دو بار و به صورت غیر متوالی میسر است یعنی اگر مثلاً دانش آموزی در پایه دوم ابتدایی با استفاده از تبصره ۲ ماده ۷ به پایه بالاتر ارتقا پیدا کرد، دیگر در پایه سوم نمی تواند با استفاده از آن به پایه چهارم ارتقا پیدا کند و چنانچه در پایه سوم نیز با مشکل مشابه پایه دوم مواجه بود تکرار پایه خواهد شد و همچنین اگر برای بار دوم هنگام ارتقا از پایه چهارم به پنجم از تبصره مذکور استفاده نمود دیگر در هیچیک از پایه های بعدی دوره ابتدایی استفاده از آن برای وی مجاز نخواهد بود.

 • به اطلاع کلیه اولیا و مسئولین محترم مدارس می رساند:
  امکان مشاهده سفارش های ثبت شده کتاب های درسی ابتدایی شهر تهران و پیش دانشگاهی سراسر کشور توسط دانش آموزان برای مدیران مدارس در سامانه سناد فعال شد
  بنا بر این مسئولان محترم مدارس می توانند پس از ورود به سامانه سناد طبق روال معمول، از منوی جدید فروش و توزیع مواد آموزشی نسبت به بررسی وضعیت سفارش تک تک دانش آموزان خود اقدام نمایند.

 • با احترام و آرزوی قبولی طاعات وعبادات به اطلاع می رساند در راستای تقویت توانمندی های برنامه ریزان دوره ابتدایی استان ها ،به استناد مجوز شماره 35/68250/180 مورخ 15/4/1394 از مرکز برنامه ریزی منابع انسانی ، دوره آموزشی "برنامه ریزی آموزشی " به مدت 24 ساعت برای روسای ادارات دوره اول ودوم ابتدایی ادارات کل آموزش وپرورش  استان ها از تاریخ 7/5/ 1394لغایت 9/5/ 1394 در محل استان آذربایجان شرقی (شهر تبریز ) برگزار می گردد . شایسته است ترتیبی  اتخاذ گردد  تا همکاران محترم در دوره آموزشی مذکور شرکت نمایند.

  توجه :

  1-    زمان پذیرش:بعد از ظهر روز سه شنبه 6/5/ 94     خروج:صبح روز جمعه 9/5/ 94

  2-    محل برگزاری : تبریز خیابان آزادی نرسیده به کلینیک شیخ الرئیس خیابان شهید جدیری جنوبی جنب استخر آبادگران باشگاه فرهنگیان آذربایجان شرقی (04133381430)

  3-    به دلیل محدودیت فضا ، شرکت کنندگان محترم از آوردن همراه جدا خودداری فرمایند .

  4-    در صورت هر گونه سئوال ، همکاران می توانند در حوزه ستادی با شماره (02182284113)آقای سیاه پشت رئیس گروه برنامه ریزی آموزش های قرآنی ومکمل ودر استان با آقایان وحدتی رئیس اداره دوره اول ابتدایی (09143315696) وابراهیمی رئیس اداره دوره دوم ابتدایی (09143017457)تماس حاصل فرمایند.

  دفتر آموزش دبستانی

 • مدیر کل دفتر آموزش دبستانی در آستانه میلاد کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی ( ع ) از تدوین تفاهم نامه به صورت یک بسته جامع عملیاتی در سال تحصیلی 95-94 خبر داد .

  به گزارش دفتر آموزش دبستانی مهندس صادق پور در جلسه شورای برنامه ریزی از بسته جامع عملیاتی تفاهم نامه درسال جاری خبر داد . ایشان آسیب شناسی تفاهم نامه سال گذشته را یک ضرورت دانستند و اعلام نمودند بر اساس نظر سنجی ها و دریافت نقطه نظرات استان ها ، با همت و تلاش همکاران ارجمندم در دفتر آموزش دبستانی تدوین مجموعه کامل  :

  1)      تفاهم نامه با شش مولفه و هجده عنوان فعالیت اجرایی

  2)      بیان انتظارات دفتر آموزش دبستانی از استان ها در اجرای صحیح و مناسب طرح و برنامه ها

  3)       شناسایی طرح ها و برنامه های ابتکاری استانی ، مناطق و نواحی دوره ابتدایی

  4)       چگونگی نظارت و ارزیابی بر اساس تفاهم نامه سال جاری

   به صورت یک بسته جامع عملیاتی به نشانی ایمیل معاونان محترم آموزش ابتدایی استانها ارسال گردیده است تا همکاران گرانقدر با نشست های تخصصی و برنامه ریزی های لازم اقدام به تنظیم پیش نویس تفاهم نامه و ارسال به دفتر آموزش دبستانی با هماهنگی دفتر حداکثر تا  24 تیر ماه نمایند . در مرحله اول مقرر گردید استان های فعالی که با دقت و در وقت تعیین شده ، پیش نویس تفاهم نامه را ارسال می نمایند در سایت معاونت آموزش ابتدایی معرفی گردند .

  مهندس صادق پور همچنین از امضای تفاهم نامه ها پس از بررسی و گفتگو های کارشناسانه در اولین همایش معاونین آموزش ابتدایی استان ها خبر دادند . ایشان در ادامه عنوان نمودند با توجه به پیشنهادهای معلمان و مجریان مبنی بر حذف طرح و برنامه های موازی و کاهش حجم بالای طرح های دوره ابتدایی ، شناسایی و  جمع آوری طرح و برنامه های استانی ، منطقه و نواحی نیزدر دستور کار قرار گرفته و قراراست همزمان با اجرای تفاهم نامه ، پس از جمع آوری طرح و برنامه های کلیه استان ها نسبت به کیفیت بخشی ، کاهش و یا ادغام آن ها تصمیمات لازم با همفکری و همیاری استان ها صورت پذیرد .

 • به اطلاع کلیه اولیا و مسئولین محترم مدارس می رساند:
  ثبت سفارش و خرید آنلاین کتب درسی دوره ابتدایی سال تحصیلی 95-94 برای مناطق نوزده گانه شهر تهران، در سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی به نشانی www.irtextbook.com فعال گردیده است و تا پایان تیرماه 1394 ادامه خواهد داشت.

 • به اطلاع می رساند:
  ثبت نام دوره اول متوسطه سال تحصیلی 95-94 (پایه های هفتم، هشتم و نهم) از امروز، شنبه 6 تیرماه 1394 در سامانه سناد فعال گردیده است.

 • به اطلاع کلیه اولیا و مسئولین محترم مدارس می رساند:
  بنا بر سیاست های اتخاذ شده از سوی اداره کل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی، سفارش و خرید کتب درسی برای پایه پیش دانشگاهی (چهارم دبیرستان-رشته های ریاضی، تجربی، انسانی ، هنر و معارف) در کل کشور به صورت اینترنتی و از طریق سامانه فروش و توزیع مواد درسی به آدرس http://www.irtextbook.com انجام خواهد شد. تاریخ شروع سفارش و خرید برای این پایه، متعاقباً اعلام می گردد.
  همچنین سفارش و خرید کتب درسی دوره ابتدایی فقط برای مناطق نوزده گانه شهر تهران نیز به صورت اینترنتی و از ششم تیرماه از طریق سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی انجام خواهد شد.

 • به اطلاع می رساند:
  ثبت نام دوره دوم متوسطه سال تحصیلی 95-94 از روز شنبه 6 تیرماه 1394 در سامانه سناد آغاز می گردد.

 • به اطلاع می رساند، آیتم های مربوط به ثبت نام مدارس استثنایی از تاریخ 10 تیرماه 1394 در سامانه سناد فعال خواهد شد؛ لذا، خواهشمند است مدارس استثنایی برای انجام ثبت نام های مربوطه، پس از این تاریخ اقدام نمایند.

 • به اطلاع مسئولین محترم مدارس می رساند، امکان ثبت نام دانش آموزان جامانده سال تحصیلی 93-94، در سامانه سناد فعال شده است. لذا کاربران محترم مدارس هر چه سریعتر نسبت به ثبت نام دانش آموزان مذکور در سال تحصیلی 93-94 اقدام نمایند.

 • معاون آموزش متوسطه با اشاره به اینکه ثبت نام حضوری دانش‌آموزان در پایه اول متوسطه اول یعنی پایه هفتم نیاز است، اعلام کرد: ثبت نام دانش‌آموزان میان پایه بدون حضور دانش‌آموز و والدین امکان پذیر است.به گزارش پانا، علی زرافشان با اشاره به اینکه امتحانات دانش‌آموزان متوسطه تا 28 خرداد ادامه دارد اظهار کرد: تنها یک امتحان در روز 28 خرداد که مصادف با ماه مبارک رمضان است برگزار می‌شود و سعی شده امتحانات قبل از ماه مبارک رمضان به پایان برسد.

  وی ادامه داد: ثبت نام دانش‌آموزان متوسطه اول پس از پایان امتحانات آغاز می‌شود و بسته به اینکه دانش‌آموز پایه هفتم در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی یا سمپاد پذیرش شده باشد یا سهمیه مدارس شاهد باشد، می‌تواند اقدام به ثبت نام کند.

  وی به باشگاه خبرنگاران گفت: دانش‌آموزان پایه هفتم با حضور والدین خود برای ثبت نام حضور یابند اما برای دانش‌آموزان میان پایه نیازی به حضور دانش‌آموزان نیست و مسئولان مدرسه ثبت نام دانش آموزان میان پایه را انجام می‌دهند.

 • به اطلاع می رساند، ثبت نام نوبت ضمن سال 95-94 مدارس ابتدایی آغاز گردیده است. برای انجام ثبت نام لازم است، کاربران محترم مدارس ابتدا اقدام به تعریف رشته - پایه و کلاس در نوبت ضمن سال 95-94 نمایند.
  با توجه به فعال شدن پیش ثبت نام مدارس شاهد در سامانه جامع امور شاهد و ایثارگران، سجا، ثبت نام دانش آموزان جدیدالورود این مدارس به صورت خودکار از طریق این سامانه انجام خواهد شد. لازم به ذکر است که کاربران محترم مدارس شاهد و ایثارگران نیز باید رشته - پایه و کلاس های نوبت ضمن سال 95-94 را در سامانه سناد تعریف نمایند.

 • به اطلاع کلیه دانش آموزان شرکت کننده در جشنواره جوان خوارزمی میرساند :
  امكان پرداخت الكترونيكي وجوه ثبت نام طرحهاي هفدهمين جشنواره جوان خوارزمي فراهم شد. جهت واريز وجوه ازطريق پنل دانش آموزي سناد واردشده و باانتخاب گزينه ي طرح هاي من درقسمت مربوط به جشنواره خوارزمي و سپس انتخاب گزينه پرداخت ميتوانيد نسبت به پرداخت الكترونيكي اقدام نماييد.امكان پرداخت تنها براي طرحهايي كه تاييدمنطقه شده اند فعال است

 • به اطلاع می رساند، از تاریخ 94/3/2 پیش ثبت نام دانش آموزان ورودی جدید (اول ابتدایی) در مدارس شاهد و ایثارگران از طریق سامانه جامع امور شاهد و ایثارگران به نشانی saja.medu.ir انجام می پذیرد.

 • http://dabestani.medu.ir/Portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=e8e42f27-0cfb-4c72-a93f-aaafe14fabcf

  استان ها می توانند در صورت کمبود نیروی انسانی نسبت به استمرار خدمت بازنشستگانی که شرایط بازنشستگی را دارند ، به مدت یکسال دیگر اقدام نمایند با سلام و احترام به اطلاع می رساند در پاسخ به نامه شماره 7301/200 مورخ 24/1/94 معاونت آموزش ابتدایی، اداره کل اموراداری وتشکیلات معاونت محترم توسعه و پشتیبانی طی نامه ی شماره 40147 مورخ 10/3/94 اعلام نمود که با توجه به بند 9 ذیل بخش 4 بخشنامه شماره 23935 مورخ 16/2/94 چار چوب برنامه سنواتی و ساماندهی عوامل آموزشی در استان ها و مناطق آموزشی در سال تحصیلی 95-94 ،ادارات کل آموزش استان ها می توانند در صورت کمبود نیروی انسانی نسبت به استمرارخدمت بازنشستگانی که شرایط بازنشستگی را دارند ، به مدت یکسال دیگر اقدام نمایند . شایسته است استان ها در راستای تامین نیروی انسانی مورد نیاز دوره ابتدایی با توجه ظرفیت سازی های به عمل آمده ، تلاش لازم را مبذول فرمایند . معاونت آموزش ابتدایی

 •  

  اطلاعیه بخشنامه چگونگی گزارش پیشرفت تحصیلی نوبت دوم و آزمون پایه ششم به شماره 33118 مورخ 30/2/94 جهت اطلاع و اقدام لازم به استان ها ارسال گردید

  معاون محترم آموزش ابتدایی استان

  با سلام و احترام

  با توجه به ارسال بخشنامه چگونگی گزارش پیشرفت تحصیلی نوبت دوم و آزمون پایه ششم به شماره 33118 مورخ 30/2/94  به استان ها و نظر به اهمیت موضوع شایسته است نکات ذیل به نحو مقتضی در اسرع وقت به اطلاع مدیرانومعلمان مدارس رسانده شودونسبت به رعایت موارد زیراقدام گردد :

   * لازم است به منظور بهره برداری بهینه از نسخه های کپی شده ، در تکمیل نمون برگ های «الف»  به صورت دست نویس از خودکار مشکی پر رنگ استفاده شود.

  * نمون برگ «الف» بعد از تکمیل( ترجیحا با حضور معلم مربوطه) تحویل اولیای دانش آموز می‌گردد. اولیا با مطالعه توصیف معلم ، از کم و کیف عملکرد تحصیلی تربیتی فرزند خود آگاه شده و چنانچه ضعفی در عملکرد تحصیلی-تربیتی وی مشاهده کنند، قادر باشند نسبت به انجام فعالیت‌های، مداخله ای، اصلاحی یا تکمیلی خود به منظور بهبود عملکرد دانش آموز با رهنمودها و توصیه‌های معلم اقدام نمایند. 

  * اولیا پس از اطلاع از نحوه عملکرد فرزند خود، نسخه اصلی نمون برگ «الف»  را با استفاده از خودکار مشکی امضا می‌نمایند و در صورت نیاز یک نسخه از کپی آن  در اختیار اولیا قرار گیرد.

  *یک نسخه از کپی نمون برگ «الف»  که به  امضا ولی دانش آموز رسیده  پس از امضا و مهر زنده مدرسه، صحافی و در مدرسه نگهداری می شود. نسخه اصلی(دست نویس یا تایپی) در پرونده دانش آموز قرار می گیرد.

  * نمون برگ «ب» نیز  توسط مدرسه و  بر اساس مندرجات نمون برگ «الف» تکمیل و  پس از تایید آن توسط معلم کلاس ، معاون اجرایی و مدیر مدرسه در پرونده دانش‌آموز قرار می‌گیرد.

  *تاکید می گردد از آنجا که تکمیل نمون برگ الف در نوبت اول در سال تحصیلی جاری ، اختیاری اعلام شده، لذا از اصرار به تکمیل قسمت توصیف عملکرد در نوبت اول،جدا خودداری گردیده و تنها به تعیین رتبه( سطح دستیابی) بسنده شود

  * امتحان پایه ی ششم :

  *اوراق امتحانی نوبت دوم  آزمون هماهنگ منطقه ای پایه ی ششم پس از بررسی و تصحیح معلم، به عنوان یکی از شواهد پیشرفت تحصیلی دانش آموز در پوشه کار قرار می گیرد.

  *درنتیجه ی آزمون پایه‌ی ششم، رتبه غالب به عنوان نظر نهایی و تعیین کننده سطح دستیابی به اهداف آزمون هر درس، تلقی می گردد .

        *پیرو بخشنامه شماره 18843 مورخ 8/2/94  ،مطالعه راهنمایتنظیم گزارش پیشرفت تحصیلینوبت اول و نوبت دوم ( قابل دسترس در سایت دفتر آموزش دبستانی بهنشانیhttp://dabestani.medu.ir/)برای مدیران و معلمان تأکید می گردد .

 • http://pana.ir/Image/PicArchive/2015/5/1_635679725571379834_s.jpg

  معلمان در هفته نخست خرداد برای دانش‌آموزان اول تا پنجم دبستان کلاس‌هایی خواهند داشت و مدارس ابتدایی تا 12 خردادماه باز خواهند بود.

  فریبرز حمیدی در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا، گفت: بخشنامه ای به مدارس مبنی بر حضور دانش آموزان تا ۶ خرداد و معلمان تا ۱۵ خردادماه به مدارس ارسال نشده و نخواهد شد.

   

  وی افزود: طول مدت زمان تحصیل دانش‌آموزان باید حداقل ۸۰۰ ساعت باشد و بر اساس بررسی‌های انجام شده و بر اساس مصوبات شورای عالی آموزش و پرورش حداقل ۸۰۰ ساعت طول مدت زمان تحصیل را مد نظر قرار دادیم.

   

  معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه سال گذشته هم همینطور بود و دانش‌آموزان تا هفته اول خردادماه به مدرسه می‌آمدند، خاطرنشان کرد: معلمان در هفته نخست خرداد برای دانش‌آموزان اول تا پنجم دبستان کلاس‌هایی خواهند داشت و ارزشیابی از آموخته‌های دانش‌آموزان در دروسی که معلم مشخص کرده است، انجام می‌شود.

   

  وی با اشاره به اینکه برنامه‌ای تحت عنوان «فرصت طلایی خرداد» برای معلمان دوره ابتدایی تهران در نظر گرفته شده است، گفت: فرصت طلایی خرداد برنامه‌ای است که معلمان در خردادماه آسیب شناسی برنامه‌های سال تحصیلی جاری، تهیه طرح درس، برنامه‌ها و تقویم اجرایی سال آینده با هماهنگی مدیران مدرسه و شورای مدرسه را تدوین می‌کنند.

  حمیدی همچنین ادامه داد: اصلاً تاریخی برای حضور معلمان تا 15 خردادماه در نظر نگرفته‌ایم و هر مدرسه می‌تواند برنامه‌ریزی کند و از این فرصت طلایی خرداد استفاده کند.

 • http://pana.ir/Image/PicArchive/2015/4/1_635652077102907952_s.jpg

  دبیر دوم کمیسیون مجلس شورای اسلامی افزایش حقوق 500 هزار تومانی فرهنگیان را تکذیب کرد.

  به گزارش خبرنگار پانا، چندی پیش جلیل جعفری‌بنه، نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی از بررسی طرح دو فوریتی در مجلس خبر داد که طبق آن بدون توجه به نظام رتبه‌بندی، حقوق معلمان تا 500 هزار تومان افزایش می‌یابد.

   

  این در حالی است که قاسم جعفری، دبیر دوم کمیسیون مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا، این خبر را تکذیب کرد و گفت: معلم در خط مقدم نظام تعلیم و تربیت قرار دارد و باید وضعیت معیشتی این قشر با تلاش جدی دولت و مجلس ارتقا یابد.

   

  جعفری در راستای بررسی این طرح در مجلس افزود: این طرح بار مالی بسیاری داشته و هنوز در صحن علنی مجلس مطرح نشده است و نماینده مردم خلخال و کوثر خود اقدام به جمع آوری امضا کرده و 145 امضا جمع آوری کرده است.

   

  دبیر دوم کمیسیون مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: اگر این طرح به مجلس بیاید دولت با اجرای آن موافقت نخواهد کرد زیرا بودجه کافی برای اجرایی آن وجود نخواهد داشت.

   

  وی بیان کرد: طبق گفته این نماینده باید تا از محل یک درصد ارزش افزوده که به آموزش و پرورش اختصاص پیدا می‌کند، بتوان حقوق معلمان را تا 500 هزار تومان در گام اول افزایش داد  .

  جعفری این موضوع را تکذیب و تاکید کرد: طرح افزایش 500 هزار تومانی حقوق فرهنگیان با کمبود بودجه مواجه خواهد شد و دولت قادر به اجرای آن نخواهد بود.

 •  

  قابل توجه معلمان گرانقدر جهت بهره برداری از راهنمای شماره 2 گزارش پیشرفت تحصیلی تربیتی و کارنامه نوبت دوم

  معاونان  محترم آموزش ابتدایی استان ها

  با سلام و احترام

  به منظور تکمیل گزارش پیشرفت تحصیلی - تربیتی  نوبت دوم سال تحصیلی 94 - 1393 ، راهنمای شماره 2 تنظیم و در بخش راهنمای ارزشیابی کیفی توصیفی موجود در نوار ابزار سایت دفتر دبستانی قرار داده شده است .

 • http://pana.ir/Image/PicArchive/2015/5/1_635676266250483857_s.jpg

  معاونت آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با ارسال بخشنامه ای به استان ها بر باز بودن مدارس ابتدایی تا 12 خردادماه تاکید کرد.

  به گزارش پانا، دانش آموزان دوره ابتدایی تا 12 خردادماه به مدارس می روند.

  معاونت آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش بخشنامه باز بودن مدارس ابتدایی تا 12 خردادماه را به اداره کل استان ها ارسال کرده است.

  این موضوع درحالی است که پیش از این اعلام شده بود مدارس دوره ابتدایی تا پایان اردیبهشت ماه باز هستند.

 • http://pana.ir/Image/PicArchive/2014/12/1_635545863345275250_s.jpg

  مدیرکل آموزش‌وپرورش شهر تهران گفت:‌ هم‌اکنون دو بسته بیمه‌ای برای فرهنگیان نهایی شده است و در حال مذاکره با سه شرکت بیمه‌گذار هستیم. سهم پرداختی از سوی فرهنگیان نیز در این دو بسته ۱۵ هزار تومان و ۱۰ هزار تومان است.

  به گزارش پانا، اسفندیار چهاربند در رابطه با آخرین وضعیت بیمه طلایی فرهنگیان اظهار داشت:‌جزییات بیمه طلایی هفته آینده منتشر می‌شود.

   

  وی افزود:‌در حال مذاکره با شرکت‌های بیمه هستیم تا بسته‌های پیشنهادی به فرهنگیان را نهایی کنیم. هم‌اکنون دو بسته پیشنهادی، نهایی شده است و در حال مذاکره در این خصوص هستیم و به محض اینکه خدمات موجود در این بسته‌ها نهایی شود،‌جزییات آن را اعلام خواهیم کرد.

   

  مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران بیان کرد: هم‌اکنون مذاکرات با شرکت‌های آتیه سازان، بیمه معلم و بیمه ایران  در حال انجام است و  هر شرکتی که خدمات بهتر و مطئن تری ارائه دهد قرارداد بیمه با آن منعقد می‌شود.

   

  چهاربند به خبرنگار تسنیم گفت:‌در حال تلاش برای به حداقل رساندن سهم فرهنگیان در دو بسته پیشنهادی موجود هستیم به گونه‌ای که در یکی از این بسته‌ها سهم فرهنگیان 10 هزار تومان و در بسته دیگر سهم فرهنگیان 15 هزار تومان است.

  وی ادامه داد:‌سهم دولت نیز بستگی دارد به میزان خدماتی که شرکت‌‌های بیمه ارائه می‌دهند که حداقل 15 هزار تومان به ازای هر فرد فرهنگی است.

 • http://pana.ir/Image/PicArchive/2015/2/1_635597752990357446_s.jpg

  دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: آیین نامه اجرایی ارزشیابی توصیفی دوره ابتدایی با اتفاق نظر وزیر آموزش و پرورش واعضای شورا به مدت دو سال دیگر تمدید شد.به گزارش پانا، مهدی نوید ادهم اظهار داشت: این تصمیم در آخرین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش گرفته شده که بر اساس آن آیین نامه اجرایی ارزشیابی توصیفی برای دانش آموزان دوره ابتدایی تا پایه ششم تا پایان سال تحصیلی 95 – 96 لازم الاجرا بوده و تغییری در روند اجرای ارزشیابی توصیفی داده نخواهد شد.

  وی ادامه داد: تنها یک مورد اصلاح در این آیین نامه اعمال شد به این ترتیب که دانش آموزانی که در دوره ابتدایی در درس فارسی یا ریاضی نمره قابل قبول را کسب نمی کنند پرونده این افراد در شورای مدرسه با حضور معلم مربوطه بررسی خواهد شد.

  _ در ارزشیابی توصیفی به جای دادن نمره به دانش آموز از عبارت های کیفی مثل تلاش خوبی داشته ای، با تلاش به موفقیت رسیده ای، برای موفقیت باید بیشتر تلاش کنی، با انجام تمرین بیشتر مشکل شما برطرف می شود و ... استفاده می شود.

  _ ارزشیابی توصیفی به زمان خاص محدود نمی شود. این ارزشیابی در کل جریان یادگیری، در فعالیت های خارج از کلاس و در محیط زندگی جریان دارد.

  _ در ارزشیابی توصیفی اصل بر ارتقای دانش آموزان به پایه های بالاتر است مگر در موارد بسیار نادر و زمانی که دانش آموزان دارای ناتوانایی های ذهنی باشند.

  _ کارنامه دانش آموزان علاوه بر عملکرد درسی، عملکرد اجتماعی و عاطفی و جسمانی-فیزیکی را منعکس می کند.

  دبیر کل شورای عالی آموزش وپرورش در ادامه اضافه کرد: در این شورا چگونگی جبران عقب افتادگی دانش آموز و اجازه ارتقا یا عدم ارتقا به پایه بالاتر بررسی می شود.

  نوید ادهم هم چنین به دیگر موارد مورد بررسی در آخرین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش اشاره کرد و به خبرنگار ایرنا گفت: دراین جلسه از برگزار کنندگان هفته تجلیل از مقام معلم با توجه به بیانات اثربخش مقام معظم رهبری در زمینه نگاه سرمایه ای به آموزش وپرورش تقدیر شد.

  وی یاد آور شد : دراین جلسه هم چنین بر رفع مشکلات معیشتی معلمان و تحقق صنعت تحول بنیادین آموزشی تاکید شد.

 • http://dabestani.medu.ir/Portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=25d13df1-3b26-4ce4-b2aa-a434f9b75108

  به پیشنهاد معاونت آموزش ابتدایی و با تایید شورای عالی آموزش و پرورش آیین نامه ارزشیابی توصیفی دوره ابتدایی به مدت دوسال تمدید شد . دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: آیین نامه اجرایی ارزشیابی توصیفی دوره ابتدایی با اتفاق نظر وزیر آموزش و پرورش واعضای شورا به مدت دو سال دیگر تمدید شد.

  به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از ایرنا، مهدی نوید ادهم اظهار داشت: این تصمیم در آخرین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش گرفته شده که بر اساس آن آیین نامه اجرایی ارزشیابی توصیفی برای دانش آموزان دوره ابتدایی تا پایه ششم تا پایان سال تحصیلی 95 96 لازم الاجرا بوده و تغییری در روند اجرای ارزشیابی توصیفی داده نخواهد شد.

  وی ادامه داد: تنها یک مورد اصلاح در این آیین نامه اعمال شد به این ترتیب که دانش آموزانی که در دوره ابتدایی در درس فارسی یا ریاضی نمره قابل قبول را کسب نمی کنند پرونده این افراد در شورای مدرسه با حضور معلم مربوطه بررسی خواهد شد.

  در ارزشیابی توصیفی به جای دادن نمره به دانش آموز از عبارت های کیفی مثل تلاش خوبی داشته ای، با تلاش به موفقیت رسیده ای، برای موفقیت باید بیشتر تلاش کنی، با انجام تمرین بیشتر مشکل شما برطرف می شود و ... استفاده می شود.

  ارزشیابی توصیفی به زمان خاص محدود نمی شود. این ارزشیابی در کل جریان یادگیری، در فعالیت های خارج از کلاس و در محیط زندگی جریان دارد.

  در ارزشیابی توصیفی اصل بر ارتقای دانش آموزان به پایه های بالاتر است مگر در موارد بسیار نادر و زمانی که دانش آموزان دارای ناتوانایی های ذهنی باشند.

  کارنامه دانش آموزان علاوه بر عملکرد درسی، عملکرد اجتماعی و عاطفی و جسمانی-فیزیکی را منعکس می کند.

  دبیر کل شورای عالی آموزش وپرورش در ادامه اضافه کرد: در این شورا چگونگی جبران عقب افتادگی دانش آموز و اجازه ارتقا یا عدم ارتقا به پایه بالاتر بررسی می شود.

  نوید ادهم هم چنین به دیگر موارد مورد بررسی در آخرین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: دراین جلسه از برگزار کنندگان هفته تجلیل از مقام معلم با توجه به بیانات اثربخش مقام معظم رهبری در زمینه نگاه سرمایه ای به آموزش وپرورش تقدیر شد.

  وی یاد آور شد : دراین جلسه هم چنین بر رفع مشکلات معیشتی معلمان و تحقق سند تحول بنیادین آموزشی تاکید شد.

 • http://pana.ir/Image/PicArchive/2015/5/1_635667789528608744_s.jpg

  رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش از آغاز امتحانات دانش آموزان از دوم خرداد ماه خبر داد.

  عبدالرسول عمادی در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا، درباره برگزاری امتحانات دانش آموزان گفت: تا پایان اردیبهشت ماه، کلاس‌های مدارس دایر است و از دوم خرداد ماه امتحانات دانش‌آموزان آغاز می‌شود.

  امتحانات از 2 تا 28 خرداد

  وی ادامه داد: امتحانات دانش آموزان دوره سوم متوسطه نظری دوم خرداد ما تا 28 خرداد ماه ادامه دارد. در این بازه زمانی برنامه های ما برای برگزاری امتحانات اجرایی خواهد شد.

  عمادی بیان کرد: دانش‌آموزانی که در دوره پیش دانشگاهی تحصیل می‌کنند و امسال کنکوری هستند، آخرین امتحان نهایی مدرسه آنها در تاریخ 10 خرداد ماه خواهد بود تا بتوانند در کنکور شرکت داشته باشند. لذا این دانش آموزان از 3 تا 10 خرداد ماه امتحان دارند.

  امتحانات زودتر برگزار نمی شود

  رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این سوال که با توجه به جلوتر آمدن تاریخ برگزاری کنکور، آیا زمان امتحانات پایانی دانش‌آموزان تغییر خواهد کرد؟ تصریح کرد: در این باره نظر خود را به سازمان سنجش ارائه کردیم مسئولان سازمان سنجش آموزش کشور از مرکز سنجش آموزش و پرورش در خصوص جلو آمدن زمان برگزاری کنکور نظر خواستند که با این موضوع به جهت تداخل با برگزاری امتحانات مدارس مخالفت کردیم.

 • http://pana.ir/Image/PicArchive/2015/4/1_635638466640518724_s.jpg

  ببینیم آسمان هرکجا آیا همین رنگ است؟ سالهاست روز معلم می آید و می رود گل فروشی ها، قنادی ها و مغازه های کادویی شلوغ و صف بسته می شود امّا شلوغی نوع مغازه ها و شکل کادوها بستگی به این دارد که مدرسه در کدام قسمت شهر و منطقه واقع شده باشد و سیاستهای اولیای مدرسه و خانواده ها چه باشد و خلاقیت آنها در برگزاری این روز تا چه حد؟ه گزارش سرویس آموزش و پرورش پانا، سالهاست معلمان که صاحبان اصلی این روزند؛ منتقد این نحوه برگزاری بوده و حرفها دارند ... و شاید همین انتقادات سبب شده که دیگر چون سالهای گذشته شاهد تبلیغات وسیع رسانه ای در مادی شدن این روز نباشیم، امّا دغدغه همین منتقدان آن است که راستی روز معلم در دیگر کشورها چگونه است ؟ آیا اساساً آنها نیز روزی به این نام در تقویم و در مدارس خود دارند؟

  پانا به منظور پاسخ به این سوالات سلسله گزارشهای خبری تهیه کرده  که بتدریج در اختیار خوانندگان قرار می گیرد . تلاش بر این بوده این گزارشها، کشورهایی از 5 قاره جهان را شامل شود. در این گزارشهای خبری نحوه برگزاری روز معلم در دیگر کشورها مدنظر است و  نه بررسی جایگاه و موقعیت مادی و معنوی معلمان که قطعا در این مقال نمی گنجد.

  شما را به خواندن این اخبار دعوت و قضاوت را به شما واگذار می کنیم امّا به طور خلاصه آنچه در این مطالب جلب نظر می کرد نکات ذیل بود.


  1-در تقویم اغلب کشورها علاوه بر بزرگداشت روز جهانی معلم (13مهر) که از سوی یونسکو نامگذاری شده یک روز ملی به نام "معلم" قرار داده شده است که دانش آموزان و مسوولان از مقام معلم تقدیر می کنند.


  2-اغلب کشورها سعی دارند جشن روز معلم خود را از سمت و سوی اهدای هدایای مادی به معلمان، آن را به سوی یک جشن ملی با برپایی جشنواره های فرهنگی و توجه ویژه به تجهیز مدارس و بحث آموزش هدایت کنند زیرا توجه ویژه به مدارس را به عنوان پایه و اساس توسعه می دانند.


  3-در اکثریت کشورهای مورد بررسی روز معلم تعطیل است و دانش آموزان با اهدای گل و کارت تبریک از معلمان خود تقدیر می کنند که این علاوه بر گرامی داشت مسوولان است.


  ظاهراً "آسمان همه جا"، حداقل در جشن "روز معلم" "یک‌ رنگ" است


  "رنگی به رنگ گل" ، آسمان روز معلم همه جا گلی است !
   

  به گزارش پانا، آئین بزرگداشت معلم در تمام جهان مورد توجه است و هرساله دانش آموزان در سراسر جهان در روز ویژه ای از تلاش های معلمان خود سپاسگزاری می کنند.

  در همین راستا، از سال 1994 نیز بنا به پیشنهاد یونسکو، روز 5 اکتبر( 13 مهر ) به نام روز جهانی معلم نامگذاری شده است.

  روز معلم از آن جهت در سراسر جهت مورد توجه خاصی قرار دارد که بالندگی و رشد بستر یک جامعه در دستان معلمان رقم می خورد و آگاهی های نخستین جامعه بشری برگرفته از آموزش های معلمان است.
   
  از همین رو، فدراسیون بین المللی آموزش در جهان( ای آی) سخت بر این باور است که روز جهانی معلم باید در سطوح بین المللی به رسمیت شناخته شده و مورد تقدیر قرار گیرد.
   
  در حال حاضر  401 عضو از 100 کشور هرساله 13 مهر را به عنوان روز جهانی معلم جشن گرفته و در واقع از آفرینندگان شعور و آگاهی در جامعه سپاسگزاری می کنند. همچنین راه اندازی کمپین آگاهی عمومی در کنار تقدیر از مقام معلم راه را به سوی آموزش حرفه ای در تمام جهان هموار کرده است.
 • مدیران محترم قبل از چاپ گرفتن گزارش ها و لیست های نوبت دوم  موارد زیر را به دقت بررسی کنید. رفع مشکلات و مغایرت ها قبل از امتحانات پایانی بسیار حائز اهمیت است . با کمی دقت بیشتر, می توان از مشکلات بعدی پیشگیری کرد.

  نکته اول: کنترل دفتر آمار با  دانش آموزان داخل کلاس ها

  دفتر آماری که از سناد گرفته اید را یکبار دیگر کنترل  کنید . تا از لحاظ  عدم مغایرت تعداد دانش آموزان داخل کلاس ها با دفتر آمار خیالتان راحت شود. اگر دانش آموزی بعد از چاپ دفتر به مدرسه شما آمده با هماهنگی کارشناس آمار بودجه نسبت به ثبت به صورت دست نویس در پایان صفحه کلاس  مربوطه اقدام نمایید. اگر دانش آموزی از مدرسه شما به هر دلیل رفته در قسمت مربوطه تاریخ وضعیت(انتقال,ترک تحصیل .....)را وارد نمایید.

  (برای اطمینان بیشتر بهتر است مدیر محترم دفتر آمار را به کلاس برده و با قرائت نام دانش آموزان از صحت آمار مطمئن شود)

  نکته دوم: کنترل دفتر آمار با تعداد دانش آموزانی که در رایانه ثبت شده اند.

  برای این کار از سیستم دانش آموزی یک گزارش دفتر آمار بگیرید و آن را با اصل دفتر آمار مطابقت دهید. برای مطابقت دفتر آمار با گزارش آمار سیستم دانش آموزی چند مورد را دقیق تر بررسی کنید. (الف:تعداد دانش آموز هر کلاس ب: کد دانش آموزی ج: نام و نام خانوادگی     د: نام پدر )لازم به ذکر است تعداد دانش آموزانی که در اصل دفتر آمار ثبت شده اند باید دقیقا با تعداد دانش آموزان  وارد شده در سیستم برابر باشد.حتی اگر دانش آموز از مدرسه شما به هر دلیل (انتقال ،ترک تحصیل و...)رفته باشد نباید نام دانش آموز از سیستم دانش آموزی شما حذف شود. کوچکترین مغایرتی را جدی بگیرید و هر طور شده قبل از چاپ لیست ها و گزارش ها نسبت به برطرف کردن آن اقدام کنید.

  همکاران محترم دوره های متوسطه دقت بیشتری داشته باشند با توجه به اینکه برای هر درس یک لیست گرفته می شود که نام همه دانش آموزان کلاس در آن لیست قرار دارد در صورت اشکال در مشخصات یک دانش آموزان تمام لیست ها باید دوباره چاپ شوند.

  نکته سوم:دانش آموزان اتباع و انتقالی :

  توضیح خاصی ندارد کمتر مدیری را می توان پیدا کرد که حداقل یک بار بامشکل پرونده تحصیلی اتباع برخورد نکرده باشد. پس کد دانش آموزی،نام و نام خانوادگی،نام پدر، تاریخ تولد این عزیران را به طور ویژه بررسی کنید.


 • قابل توجه معاونین محترم آموزش ابتدایی  با سلام و احترام ؛ از آنجا که واحد های آموزشی و آموزگار ملزم است ، گزارش پیشرفت تحصیلی- تربیتی دانش آموز را در هر ماده درسی بر اساس ارزشیابی های به عمل آمده فرایندی (کتبی ، شفاهی و عملی ) و اطلاعات جمع آوری شده در پوشه کار و دفتر مدیریت فرایند های کلاسی، تحلیل و تفسیر نموده و در طول هر نوبت با توجه به اهداف آن درس، در دو نمون برگ الف و ب مصوب در سیصد دهمین جلسه کمیسیون اساسنامه ها و مقررات تحصیلی شورای عالی آموزش و پرورش به تاریخ 23/10/93 به شکل توصیف عملکرد و  مقیاس‌های رتبه ای خیلی خوب، خوب، قابل قبول، نیازمند آموزش و تلاش بیشتر و نیازمند آموزش و تلاش مجدد ، توصیف و گزارش کند. بر این اساس انتظار می رود استان ها در نوبت دوم و شهریور ، برای دانش آموزان پایه ششم ، گزارش پایانی پیشرفت تحصیلی– تربیتی (فرم الف –ب ) بر اساس بررسی های طی سال تحصیلی و عملکرد آزمون پایانی با در نظر داشتن موارد زیر، اقدام نمایند:

  •     آزمون پایانی (خرداد / شهریور) به عنوان یکی در کنار سایر شواهد و اطلاعات به دست آمده پیشرفت تحصیلی دانش آموزان در نظر گرفته شود . از بزرگ نمایی و سایر رفتارهایی که پیامدهای ناگواری چون ایجاد اضطراب ... در پی دارد، جدا خودداری گردد.
  •       اختیار تصمیم گیری در خصوص طراحی آزمون به شکل مدرسه ای ، منطقه ای و یا استانی به استان واگذار می گردد .
  •      از آنجا که آزمون مداد – کاغذی فاقد صلاحیت لازم برای سنجش تمام اهداف آموزشی می باشد  در طراحی آزمون ها تلاش گردد  سوالات به گونه ای باشد که ضمن توجه به انواع آنها ، سطوح بالای یادگیری دانش آموز (تجزیه و تحلیل ، ترکیب و ارزشیابی) را مورد سنجش قرار دهد .
  •      در هر آزمون ، بارمها در مقابل هر سوال به شکل رتبه ای درج گردد .
  •     تصحیح هر آزمون توسط معلم و با تعیین رتبه عملکرد دانش آموز در هر سوال صورت گیرد. در مجموع در هر آزمون، نظر معلم تعیین کننده سطح دسترسی دانش آموز به اهداف آن آزمون خواهد بود.

  منبع: دبیرخانه کشوری ارزشیابی تحصیلی دوره ابتدایی

 • http://pana.ir/Image/PicArchive/2015/4/1_635647031934681634_s.jpg

  شیوه‌نامه نقل و انتقال فرهنگیان ابلاغ شده است که بر اساس این شیوه نامه نقل و انتقال به کلان شهر تهران در تمام رشته‌ها ممنوع است همچنین در این شیوه‌نامه شرایط انتقال دائم و موقت اعلام شده است.

  به گزارش پانا، شیوه‌نامه نقل و انتقال فرهنگیان به اداره آموزش‌ و پرورش شهر تهران رسیده است،. طبق شیوه‌نامه نقل و انتقال فرهنگیان همانند سال‌ گذشته نقل و انتقال نیرو به کلان شهر تهران ممنوع است.

   

  در شیوه‌نامه نقل و انتقال فرهنگیان آمده است:‌ تسریع و تسهیل امور مرتبط با انتقال کارکنان، رفع کمبود و توازن نیروی انسانی مناطق آموزشی، ایجاد زمینه مساعد برای استفاده بهینه از نیروی انسانی و افزایش میزان سطح رضایت شغلمی معلمان از اهداف این شیوه نامه است.

   

  در بخش ضوابط و مقررات عمومی شیوه‌نامه نقل و انتقال فرهنگیان آمده است: انتقال تمام کارکنان رسمی و پیمانی واحدهای آموزشی برابر ضوابط و مقررات این شیوه‌نامه انجام خواهد گرفت.

   

  متقاضیان انتقال برون استانی در صورت دارا بودن شرایط این شیوه نامه می‌توانند با مراجعه به سایت نقل و انتقال نسبت به ثبت درخوسات خود اقدام کنند.

   

  تبصره:‌تعیین و تدوین ضوابط و مقررات نقل و انتقال درون استانی بر اساس نیاز اعلام شده مناطق به عهده اداره کل آموزش‌وپرورش استان مربوطه خواهد بود.

   

  انتقال به کلان‌شهر تهران در تمام رشته‌‌ها ممنوع است

   

  انتقال متقاضیان منوط به عدم نیاز در مبدا و نیاز در مقصد است. بنابراین جداول نیاز و عدم نیاز توسط معاونت پژوهش، برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی تکمیل و در سامانه اعمال خواهد شد.

   

  مدیران، معاونین واحدهای آموزشی و پرورشی و نیروهای شاغل در پست‌های اداری متقاضی انتقال باید در رشته تدریس اصلی خود قبل از انتصاب فعلی درخواست انتقال کنند.

   

  شرایط و ضوابط انتقال دائم:دارا بودن حداقل 5 سال سابقه خدمت در آموزش‌وپرورش تا تاریخ 31 شهریور به موجب حکم کارگزینی برای مستخدمین رسمی و پیمانی.

   

  تبصره:‌مدت سوابق خدمت حق التدریس،‌نهضت سوادآموزی، سایر دستگاه‌‌ها، تحصیل فارغ التحصیلان، مراکز تربیت معلم، تربیت دبیر،‌ خدمت نظام وظیفه و قرارداد کار معین جزء سابقه خدمت موضوع بند فوق الذکر محسوب نخواهد شد.

   

  نداشتن تعهد خدمت به منطقه مبداء

   

  افرادی که در سال تحصیلی 93-94 از یک استان به استان دیگر به صورت دانم ( قطعی) منتقل شده‌‌اند، مجاز به تکمیل فرم‌های انتقال نیستند.

   

  مامورین در دستگاه‌ها،‌مدارس خارج از کشور و همکارانی که در حالت مرخصی هستند، در صورت ارائه تقاضای انتقال می‌بایست با رعایت ضوابط و مقررات این شیوه نامه نسبت به تکمیل فرم در سامانه مربوط اقدام کنند.

   

  پذیرش انصراف از انتقال بعد از اعلام نتایج مجاز نخواهد بود،‌بنابراین متقاضیان انتقال می‌بایست قبل از ارائه درخواست تمام جوانب امر را در محل درخواست خود بررسی کنند تا پس از انجام مراحل انتقال با مشکل مواجه نشوند.

   

  تبصره: در شرایط بسیار ضروری و اجتناب ناپذیر،‌موضوع انصراف از انتقال صرفاً تا قبل از صدور حکم انتقال و پس از طرح در کمیته برنامه ریزی ادارات کل مقصد و مبدا به نحوی که موجب اختلال در ساماندهی نیروی انسانی نشود،‌قابل بررسی و اقدام خواهد بود.

   

  شرایط و ضوابط استثناء دائم

   

  انتقال مشمولین این بخش به شرط دارابودن حداقل 2 سال سابقه خدمت تمام وقت در آموزش و پرورش تا تاریخ 31 شهریور براساس آخرین حکم کارگزینی(با رعایت تبصره بند 101 بخش اول شیوه‌نامه) به جز به کلان شهر تهران امکان پذیر خواهد بود.

   

  یادآوری: مسئولیت بررسی مدارک استثناء و تأیید آن به عهده آموزش و پرورش منطقه مبدأ می‌باشد(بدیهی است پس از اعلام نتیجه و ارسال مدارک انتقال فرد نه مقصد، در صورت عدم تأیید مدارک استثناء از سوی آموزش و پرورش منطقه مقصد، انتقال متقاضی کان لم یکن تلقی خواهد شد.)

   

  مشمولین بخش استثناء عبارتند از: جانبازان 25 درصد به بالا و فرزند جانبازان 70 درصد به بالا، با ارائه مدارک و مستندات از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران.

   

  همسر جانبازان در صورت تغییر محل اشتغال جانباز با ارائه تأییدیه از مراجع ذیصلاح به استناد ماده 17 آیین نامه اجرایی ماده 13 قانون تسهیلات استخدامی و اجتماعی جانبازان(بدون شرط سابقه).

   

  آزادگان و همسر آنان با ارائه مدارک و مستندات تأیید شده از سوی بنیاد شهیدو امور ایثارگران.

   

  پدر، مادر، همسر و فرزند شهید و جاویدالاثر با ارائه مدارک و مستندات تأیید شده از سوی بنیاد شهید وامور ایثارگران.

   

  حافظین 20 جزء از قرآن کریم با تأیید اعتلای قرآن استان مبدأ(یکبار در طول خدمت).

   

  زنان فرهنگی که از سه سال انتقال موقت یا مرخصی بدون حقوق به علت عدم تحقق انتقال به تبعیت از اشتغال یا محل سکونت همسر استفاده نموده‌اند.(با حداقل 5 سال سابقه خدمت).

   

  متقاضیانی که از سه سال انتقال مقوت با تأیید کمیسیون پزشکی استان به دلیل بیماری استفاده کرده اند.

   

  متقاضیانی که دارای فرزند معلول حسی، حرکتی و ذهنی می‌باشند در صورت ارائه مدارک معتبر از مراجع ذیصلاح، مشروط به عدم وجود مراکز آموزش کودکان استثنایی در منطقه محل خدمت.

   

  زوج فرهنگی متقاضی انتقال به محل خدمت همسر فرهنگی خود(جهت مناطق مورد نیاز در استان مقصد) به شرط عدم تعهد.

   

  متقاضیانی که همسر آنان از نیروهای نظامی و انتظامی بوده و همسر وی براساس امریه، بدون درخواست خود به‌صورت اجباری از تاریخ 93.07.01 به بعد به استان دیگر منتقل شده است.

   


  2-1-همکارانی که متقاضی انتقال از منطقه توسعه یافته یک استان به منطقه کمتر توسعه یافته استان دیگر می‌باشند(موضوع بخشنامه شماره 710/46 مورخ 88/11/19).

   

  شرایط و ضوابط انتقال موقت: انتقال مشمولین این بخش به شرط دارا بودن حداقل دو سال سابقه خدمت تمام وقت در آموزش‌‌وپرورش تا تاریخ 31 شهریور بر اساس آخرین حکم کارگزینی به جز به شهر تهران امکان پذیر خواهد بود.

   

  قابل ذکر است افرادی که دارای تعهد خاص خدمتی باشند در صورت موافقت با انتقال موقت آنان مدت انتقال موقت از مدت سنوات تعهد خاص خدمت آنها کسر نمی‌شود و این افراد موظف به انجام تعهد در مبدا خدمتی هستند.

   

  مشمولین این بخش عبارتند از:مستخدمینی که در سال تحصیلی 94-95 جهت ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و بالاتر در دانشگاه‌های دولتی غیر از دانشگاه پیام نور با ارائه مدارک مستند متقاضی انتقال به استان محل تحصیل هستند.

   

  همسر همکاران فرهنگی که به جهت ادامه تحصیل،‌انتقال موقت یا مامور به تحصیل مشمولین تبصره ماده 61 قانون مدیریت خدمات کشوری می‌شوند.

  متقاضیانی که با تایید کمیسیون پزشکی استان برای درمان بیماری حاد خود، همسر یا فرزند نیاز به تغییر محل جغرافیایی به یکی از مناطقی که امکان مداوا مهیا باشد.
   

 • http://pana.ir/Image/PicArchive/2015/4/1_635646871668892143_s.jpg

  رئیس اداره تعاون ورفاه آموزش وپرورش استان البرز ویژگی و شرایط 4 بسته پیشنهادی بیمه طلایی فرهنگیان شاغل را اعلام کرد.

  کاظم سالک فرامرزی در گفت و گو با خبرنگار پانا، در خصوص بسته ای پیشنهادی بیمه طلایی درمان شاغلین فرهنگی اظهارداشت: باتوجه به اهمیت تأمین سلامت فرهنگیان، حمایت های مادی و معنوی از همکاران در قبال بیماری ها و حوادث غیر مترقبه و براساس سیاست های دولت  و منویات مقام عالی وزارت مبنی بر ارائه ﭘوشش های جامع و مناسب بیمه ای فرهنگیان؛ با برگزاری جلسات متعدد کارشناسی ، مقدمات امور جهت شناسایی بهترین تعهدات و ﭘوشش های بیمه ای برای اجرای قرارداد درمان در سال آتی انجام ﭘذیرفته است .
   
  فرامرزی افزود: هرچند نوع قرارداد ، میزان ﭘوشش ،تأمین منابع مالی جهت ﭘرداخت حق بیمه و نحوه اجرای قرارداد توسط شرکت های بیمه همیشه به عنوان یکی از دغدغه های اصلی مسئولین وزارت و فرهنگیان است، اما بدون تردید افزایش تعرفه هزینه های ﭘزشکی برمیزان حق بیمه ﭘرداختی ، مفاد قرارداد و چگونگی اجرای و ارایه خدمات و تعهدات شرکت های بیمه گر در سال آینده تأ ثیرگذار خواهد بود .
   
  وی گفت: وزارت آموزش وپرورش جهت ارج نهادن و احترام به سلایق و نظرات همکاران ، ﭘس از تحقیق و بررسی ﭘیرامون تعهدات و ﭘوشش های مختلف بیمه های تکمیلی درمان با عنایت به افزایش تعرفه های خدمات ﭘزشکی نسبت به تدوین و ارایه 4 بسته ﭘیشنهادی برای نظر سنجی و اخذ نظرات فرهنگیان سراسر کشور اقدام کرده است .
   
  رئیس اداره رفاه وتعاون آموزش وپرورش استان البرز افزود: از همکاران انتظار داریم با مطالعه هریک از بسته های پیشنهادی و امکانات و ظرفیت ارائه شده در آنها ،نسبت به انتخاب یکی از گزینه ها اقدام و نظرات خود را تا تاریخ 10 اردیبهشت ماه اعلام کنند.

   

  *انتخاب بسته های رتبه بندی اختیاری است
   
  وی خاطرنشان کرد: انتخاب هر کدام از بسته های مذکور توسط فرهنگیان کاملاً اختیاری است اما برای انعقاد و اجرای قرارداد سال آتی درهمه استانهای کشور ، بسته ای که مورد اقبال عموم فرهنگیان قرار گرفته است ، مد نظر وزارت آموزش وپرورش خواهد بود .
   
  فرامرزی گفت: نرخ های اعلامی به صورت تقریبی توسط شرکت های بیمه اعلام و تعیین نرخ حق بیمه قطعی توسط شرکت های بیمه گر ، منوط به ﭘایان قرارداد جاری و تعیین ضریب خسارت و میزان افزایش تعرفه ها در سال آتی است.

   

  *بسته شماره یک

   

  رئیس اداره رفاه وتعاون آموزش وپرورش استان البرز افزود: براین اساس ؛دربسته شماره یک نرخ بیمه ماهانه توسط شرکت بیمه گر مبلغ 530000ریال با احتمال 10تا15درصد افزایش است که مبلغ 130000ریال آن سهم دستگاه و مابقی توسط بیمه شدگان پرداخت می شود.

   

  وی گفت: در این بسته هزینه های بیمارستانی شامل جراحی های تخصصی و درمان طبی وسابر اعمال جراحی ،هزینه های نازایی ،پاراکلینیکی ،ویزیت ،فرانشیز دارو ؛هزینه های اروتز و پروتزو هزینه های تهیه اعضاء طبیعی پیوندی  بدون سقف وهزینه های زایمان (طبیعی، سزارین و کورتاژ ) ؛ عینک ولنز تا سقف 10ملیون ریال ؛عیوب انکساری برای هرچشم تا سقف 3 میلیون ریال است.

   

  *بسته شماره دو
   
  فرامزی در خصوص بسته شماره دو اظهار داشت: نرخ بیمه ماهانه توسط شرکت بیمه گر مبلغ 380000ریال با احتمال 10تا15درصد افزایش است که مبلغ 130000ریال آن سهم دستگاه و مابقی توسط بیمه شدگان پرداخت می شود.
   
  وی گفت: در این بسته هزینه های بیمارستانی شامل جراحی های تخصصی و درمان طبی وسابر اعمال جراحی ،هزینه های نازایی ،پاراکلینیکی ،ویزیت ،فرانشیز دارو ؛هزینه های اروتز و پروتزو هزینه های تهیه اعضاء طبیعی پیوندی  بدون سقف وهزینه های زایمان (طبیعی، سزارین و کورتاژ ) تاسقف 10ملیون ریال؛ عینک ولنزتا سقف 500000 ریال ؛عیوب انکساری برای هرچشم تا سقف 3 میلیون ریال است.

   

  *بسته شماره سه
   

  رئیس اداره رفاه وتعاون آموزش وپرورش البرز افزود: نرخ بسته شماره سه مبلغ 230000ریال با احتمال 10تا15درصد افزایش است که مبلغ 130000ریال آن سهم دستگاه و مابقی توسط بیمه شدگان پرداخت می شود.
   
  وی درخصوص امکانات حمایتی این بسته گفت: در بسته شماره سه؛ هزینه های بیمارستانی شامل جراحی های تخصصی و درمان طبی وسابر اعمال جراحی ،هزینه های نازایی ،پاراکلینیکی ؛هزینه های اروتز و پروتزو هزینه های تهیه اعضاء طبیعی پیوندی بدون سقف وهزینه های زایمان (طبیعی، سزارین و کورتاژ ) تاسقف 10میلیون ریال است.
   
  فرامرزی گفت: نرخ بیمه ماهانه توسط شرکت بیمه گر مبلغ 180000ریال با احتمال 10تا15درصد افزایش است که مبلغ 130000ریال آن سهم دستگاه و مابقی توسط بیمه شدگان پرداخت می شود.
   
  وی خاطرنشان کرد: در این بسته هزینه های جراحی های تخصصی ؛درمان طبی وسایر اعمال جراحی ؛ هزینه های درمان نازایی و ناباروری (بستری) و تهیه اعضاء طبیعی پیوندی بدون سقف و زایمان شامل (طبیعی، سزارین و کورتاژ )تاسقف 10میلیون ریال است.

   

  *بسته شماره چهارم

   

  وی همچنین درخصوص بسته چهارم بیان کرد: تعهدات هزینه‌های بیمارستانی شامل جراحی‌های تخصصی و درمان‌ طبی و سایر اعمال جراحی بدون سقف است؛ زایمان(طبیعی، سزارین و کورتاژ تشخیصی و تخلیه‌ای) نیز تا سقف 10 میلیون ریال است.

   

  وی ادامه داد:هزینه‌های نازایی و ناباروری(هزینه‌های تشخیص و دارو و درمان)، و هزینه‌های تهیه اعضای طبیعی پیوندی با تأیید انجمن‌های مربوطه بدون سقف است.

   

  به گفته فرامرزی؛ هزینه‌ آمبولانس داخل شهر 600 هزار ریال و خارج شهر یک میلیون ریال است.

  رئیس اداره رفاه وتعاون آموزش وپرورش البرز اشاره کرد: نرخ حق بیمه ماهانه بسته شماره دو برای هر نفر توسط شرکت‌های بیمه‌گر 180 هزار ریال(با احتمال 10 تا 15 درصد افزایش یا کاهش) تخمین زده می‌شود که مبلغ 130 هزار ریال آن به عنوان سهم دستگاه تأمین و پرداخت خواهد شد و مابقی باید توسط بیمه‌شدگان پرداخت شود

 • نگاهی به ارزشیابی پیشرفت تحصیلی

  عبدالرسول عمادی

  در تاریخ 23 فروردین ماه 1394 مصاحبه ی تقطیع شده ای از اینجانب در شبکه های خبری صدا و سیما پخش شد که آن را بازگشت نمره به کارنامه دانش آموزان دوره ی ابتدایی عنوان داده بودند و بحث هایی را در مورد ارزشیابی پیشرفت تحصیلی برانگیخت و البته به دلیل رویکرد نادرستی که اتخاذ شده بود سوء تفاهم هایی را نیز دامن زد.

  خبرنگار واحد مرکزی خبر از ارزشیابی پیشرفت تحصیلی در نظام جدید آموزشی پرسید و اینجانب به مفاد راهکار 2-19 سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در خصوص ارزشیابی پیشرفت تحصیلی اشاره کردم، در این راهکار بر سه شیوه ارزشیابی تصریح شده است، ارزشیابی های فرایند محور، نتیجه محور و تلفیقی. اشاره شد که پژوهشی در این رابطه به سفارش شورای عالی آموزش و پرورش در حال انجام است که هنوز به پایان نرسیده است و گزارش آن به زودی به شورای عالی ارائه شده و متعاقب آن در مورد اعمال این روش ها در دوره های تحصیلی اتخاذ تصمیم خواهد شد.

  تبیین و ایضاح هر یک از این مفاهیم که در پژوهش یاد شده به آن پرداخته شده است مستلزم تصویب در مرجع ذیصلاح یاد شده است. توضیح دادم که هر یک از این سه شیوه ی ارزشیابی می تواند در یکی از ادوار چهار گانه نظام جدید آموزشی مورد تاکید بیشتر یاکمتر باشد.

  بدیهی است در شرایطی که کودکان در پایه های اول دوره ابتدایی در حال تحصیلند، با توجه به روان شناسی رشد دانش آموزان در این دوره، ارزشیابی پیشرفت تحصیلی آنها غالبا فرایند محور است و نمی توان بر نتیجه محوری به عنوان هدف ارزشیابی در این دوره تاکید زیادی داشت و هر چه از پایه های اولیه تحصیلی دورتر می رویم ارزشیابی تلفیقی که هم ناظر بر فرایندهای مورد نظر و هم نتیجه محور است پر رنگ تر می گردد.

  کارنامه ی تحصیلی دانش آموزان که ناظر بر ارائه بازخورد عملکرد آموزشی و تربیتی آنهاست نیز گزارشی است از ماحصل دستاوردهای دانش آموزان و معلمان در حوزه های یاددهی و یادگیری و این کارنامه امروزه در دوره ی ابتدایی مطابق مصوبات شورای عالی آموزش و پرورش، حالتی کیفی و توصیفی دارد و شایان توضیح است که ارزشیابی که برایند نتایج حاصل از اندازه گیری عملکرد تحصیلی و تربیتی یادگیرندگان است، هر چه کیفی تر باشد ما را نسبت به صحت نتایج به دست آمده اطمینان بیشتری می بخشد.

   از جمله ی سوء تعبیرهایی که در بحث ارزشیابی توصیفی اتفاق افتاده این است که تصور می شود در ارزشیابی توصیفی جایی برای استفاده از مقیاس های کمی نیست، در حالی که ارزشیابی از ابزارهای گوناگونی از جمله نمره به عنوان نتیجه ی اندازه گیری و نه بازخورد ارزشیابی بهره می گیرد و این نمرات در نهایت در بازخوردی کیفی حالتی توصیفی خواهند یافت و نتیجه همان چیزی است که اکنون روال معمول نظام آموزشی کشورما در ارزشیابی کیفی و توصیفی دوره ی ابتدایی است. این ها همه ی آن چیزی است که با تحریف مصاحبه به عنوان بازگشت نمره به کارنامه تلقی شده است.

   ارزشیابی دوره ابتدایی مطابق مصوبات موجود امری کیفی است، خوشبختانه با اصلاحاتی که همکاران ما در معاونت آموزش ابتدایی در کارنامه دانش آموزان این دوره به انجام رسانده اند، کیفیت ارائه بازخورد از طریق کارنامه تحصیلی دانش آموزان برای سال تحصیلی آینده از مطلوبیت بیشتری نیز برخوردار شده است.

   اگر چه این مصاحبه را به صورت تقطیع شده به گونه ای پخش کردند که تصور برگشت نمره به کارنامه ی تحصیلی دانش آموزان را به ذهن متبادر می کرد، اما این کار یک نکته مثبت هم داشت و آن این که بحث ارزشیابی پیشرفت تحصیلی که از اهم مباحث نظام تعلیم و تربیت است در کانون توجه قرار گرفت.

  عبدالرسول عمادی

  رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش
 • http://pana.ir/Image/PicArchive/2015/4/1_635639072815769950_s.jpg

  دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: مبنای تعطیلی 5 شنبه های مدارس کیفیت بخشی به برنامه های تربیتی و آموزشی است .

  مهدی نوید ادهم در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا، در پاسخ به این سوال که تصمیم جلسه شورای عالی برای بحث تعطیلی 5 شنبه های مدارس چیست؟ گفت: هنوز تصمیم خاصی درباره تعطیلی 5 شنبه های مدارس گرفته نشده است.

   

  وی ادامه داد: با اشاره به اینکه ساماندهی زمان آموزش در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مورد تاکید قرار گرفته است، باید از زمان آموزش برای تحقق اهداف تعلیم و تربیت به بهترین نحو استفاده کرد.

   

  دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش اشاره کرد: تمام مدارس باید از ظرفیت پنجشنبه‌ها استفاده و اجرای فعالیت‌های آموزشی، فرهنگی، تفریحی را دنبال کنند.

   

  نوید ادهم تصریح کرد: اصل بر تعطیلی نیست، بلکه بر دایر بودن مدارس و ارائه این خدمات به دانش‌آموزان است.

  وی در پاسخ به این سوال که مبنای تعطیلی 5 شنبه های مدارس همان کیفی بخشی است؟ تاکید کرد: مبنای تعطیلی 5 شنبه های مدارس کیفیت بخشی به برنامه های تربیتی و آموزشی است که همان یک روز با نشاط نامگذاری شده است.

 • http://pana.ir/Image/PicArchive/2014/11/1_635518209989428569_s.jpg

  سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه بحث افزایش ضریب حقوقی فرهنگیان از بحث رتبه بندی مجزاست، گفت:‌ در رابطه با افزایش پایه حقوقی فرهنگیان باید لایحه‌ای از سوی دولت تهیه شود.

  به گزارش پانا، قاسم جعفری درخصوص پیگیری مطالبات فرهنگیان با حضور مسئولان سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور اظهار داشت: در جلسه مشترک کمیسیون آموزش‌و تحقیقات مجلس با مسئولان سازمان مدیریت درخصوص مطالبات معلمان، رفع تبعیض میان آنها و سایر کارکنان دولت و پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان مباحثی مطرح شد.

   

  وی افزود: مسئولان سازمان مدیریت اعلام کردند که به منظور پرداخت مطالبات فرهنگیان اعتباری را اختصاص خواهند داد همچنین به مشکلاتی نیز اشاره کردند از جمله اینکه سایر سازمان‌ها و سایر کارکنان از جمله ایثارگران نیز مطالباتی دارند  اما اعلام کردند از هر راه قانونی که بتوانند برای پرداخت مطالبات فرهنگیان و رفع مشکلات معیشتی آنها تلاش خواهند کرد.

   

  سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پاسخ به این پرسش که لایحه بهبود معیشت فرهنگیان در دست تهیه است؟‌ گفت: هم‌اکنون دو بحث در حال پیگیری است. بحث نخست، تغییر ضریب حقوقی و افزایش پایه حقوقی فرهنگیان است که دولت باید در این زمینه تلاش کرده و راهکاری جدی برای حل مشکل معیشتی فرهنگیان بیاندیشد.

   

  جعفری بیان کرد: بحث دیگر،‌ رتبه بندی معلمان است. رتبه بندی یکی از 6 زیرنظام سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است، بنابراین اجرای آن ضروری است. بحث افزایش ضریب حقوقی فرهنگیان از بحث رتبه بندی مجزاست.

   

  *مجلس نمی‌تواند در رابطه با بهبود معیشت، طرح ارائه کند

   

  وی با اشاره به اینکه مجلس نمی‌تواند در رابطه با بهبود معیشت معلمان طرح ارائه کند، گفت:‌ اگر مجلس در این زمینه طرحی را ارائه کند، اصل هفتاد و پنجی محسوب شده و از آنجاییکه بار مالی به دولت تحمیل می‌کند، رد خواهد شد. اگر دولت لایحه‌ای را برای حمایت از فرهنگیان ارائه کند، چک سفید امضا می‌دهیم که در مجلس از آن حمایت کنیم.

  سخنگوی کمیسیون آموزش‌وتحقیقات مجلس ادامه داد:‌ روز دوشنبه اعضای این کمیسیون با وزیر آموزش‌وپرورش جلسه مشترکی در خصوص طرح رتبه بندی دارند. از فرهنگیان درخواست داریم تا نظرات اصلاحی خود را در رابطه با رتبه بندی ارائه دهند تا این طرح به صورت جامع‌تری تصویب شود.

 • بسمه تعالی

  هشت سوال عمده در مورد ارزشیابی توصیفی جهت اطلاع اولیای دانش آموزان

   

  سوال یک: رتبه های(خیلی خوب خوب- قابل قبول- نیاز به تلاش بیشتر) دردوره ابتدایی به چه معنی است؟

  پاسخ:

  1-خیلی خوب:اگر اطلاعات دانش آموز نشان دهنده دستیابی به هدف ماده درسی با حداقل نقص و تسلط کامل وی بر فرآیند و نتیجه یادگیری خود و توانایی بکارگیری آموخته ها در موقعیت های جدید و غیر تکراری باشد رتبه (خیلی خوب)             تعلق می گیرد.(با بیان ساده اینکه دانش آموز تمام هدف های مورد انتظار درس را کاملا یاد گرفته باشد و به ندرت اشکال داشته باشد.)

  2-خوب: اگر اطلاعات دانش آموز نشان دهنده دستیابی به هدف ماده درسی با نقایص اندک و آگاهی وی بر فرآیند و نتیجه یادگیری خود و توانایی بکارگیری آموخته های خود در موقعیت جدید باشد رتبه خوب تعلق می گیرد(به بیان دیگر یعنی اینکه دانش آموز به اهداف مورد انتظار درس رسیده ولی اشکالاتی  نیز دارد.)

  3- قابل قبول: اگر اطلاعات دانش آموز نشان دهنده دستیابی به هدف ماده درسی با نقایص کمتر از آن که مانع یادگیری های موفقیت آمیز بعدی و به  کارگیری آموخته ها در موقعیت های مشابه باشد رتبه قابل قبول تعلق می گیرد.(یعنی اینکه دانش آموز در یادگیری دروس اشکالاتی دارد ولی این اشکالات به قدری زیاد نیست که باعث شود دانش آموز نتواند ادامه مطالب را در سال آینده یاد بگیرد.)

  4- نیازبه تلاش بیشتر: اگر اطلاعات دانش آموزان نشان دهنده دستیابی به هدف ماده درسی  با نقایصی که مانع یادگیری های موفقیت آمیز بعدی  وی شود رتبه ی نیازمند آموزش و تلاش بیشتر می گیردکه اگر این رتبه در شهریور هم ارتقا نیابد رتبه نیازمند آموزش و تلاش مجدد تعلق می گیرد.(به این معنی که یادگیری دانش آموز به حدی نیست که بتواند در سال آینده ادامه مطالب را دنبال کند و با مشکلات زیادی روبرو می شود که این دانش آموز نیاز به یادگیری دوباره در همین پایه را دارد.)

  سوال دوم: مراحل دریافت رتبه (خیلی خوب خوب- قابل قبول- نیاز به تلاش بیشتر)چگونه است؟

  پاسخ:

  اهداف و انتظارات هر درس مشخص شده و در فرمی به عنوان فرم گزارش پیشرفت تحصیلی (فرم الف) در اختیار معلم قرار می گیرید و این معلم است که با توجه به عملکرد دانش آموز در طول دوره (نوبت تحصیلی ) و اطلاعاتی که از دانش آموز دارد و همچنین پوشه کار و سایر مستندات به این نتیجه می رسد که دانش آموز به کدام یک از سطح های (خیلی خوب،خوب، قابل قبول،و نیاز به تلاش بیشتر) رسیده است.

  البته توضیحاتی که معلم در این فرم می دهد بسیار خلاصه و حاوی نکات مهم است و لازم  نیست که برای تک تک هدف های درس در این فرم توضیح دهد.

  سوال سوم: اولیا چگونه در جریان وضعیت درسی دانش آموز قرار می گیرند یا به عبارت دیگر کارنامه دانش آموزان چگونه است؟

  پاسخ:

  پس از هرنوبت از طرف مدرسه از اولیای دانش آموزان دعوت می شود که در انجمن کلاسی شرکت کنند. معلم فرم گزارش پیشرفت تحصیلی را در اختیار ولی دانش آموز قرار می دهد و اولیای دانش آموز با مطالعه این فرم در جریان وضعیت درسی دانش آموز خود قرار می گیرند. و نظر خود را در قسمت نظر اولیا می نویسند.

   

  سوال چهارم: چرا باید رویت این  فرم در کلاس و با حضور معلم صورت می گیرد؟

  پاسخ:

  با توجه به خلاصه بودن توضیحات درفرم گزارش پیشرفت تحصیلی(فرم الف) ممکن است که لازم به توضیحات بیشتری باشد.برای در جریان قرار گرفتن اولیا از وضعیت کامل درسی دانش آموز  این معلم است که از همه بیشتردر این خصوص  اطلاع دارد و بهترین راهنما برای اولیا می باشد . در ضمن مدارکی مانند پوشه کاررادر اختیار دارد که در صورت لزوم با ارائه آن به ولی دانش آموز ایشان را در جریان کامل آموزش  و فعالیت های انجام شده توسط دانش آموز در طی یک دوره تحصیلی قرار می دهد.

  سوال پنجم: آیا درج نظر اولیا در فرم گزارش پیشرفت تحصیلی(فرم الف) اجباری است؟

  پاسخ:

   خیر اگر ولی دانش آموز نظری نداشته باشد یا نخواهد نظر خود را بنویسد امضای برگه کافیست و حتی اگر نخواهد آن را امضا کند رویت برگه کفایت می  کند.

  سوال ششم:آیا فرم گزارش پیشرفت تحصیلی(فرم الف) تحویل اولیا داده می شود؟

  پاسخ:

  خیر، این فرم بعد از رویت توسط اولیا  توسط معلم و سایر مسئولین مدرسه امضا شده و صحافی می شود وبه عنوانی یکی از مدارک مهم در مدرسه بایگانی می شود.

  سوال هفتم:آیا مدرکی به عنوان کارنامه موقت به اولیا داده می شود؟

  پاسخ:

  در دوره ابتدایی فعلا  مدرکی به عنوان کارنامه موقت وجود ندارد. ولی مدارس می توانند در صورت صلاحدید از فرم نمونه الف یا ب کپی گرفته و در اختیار اولیا قرار دهند.

   

  سوال هشتم: آیا ارزشیابی به صورت نمره ای قبل دقیق تر از ارزشیابی توصیفی نبود؟

  پاسخ:

   درسیستم  امتحانات نمره ای قبل تمام ارزشیابی دانش آموز در یک برگه  و حداکثر با بیست الی سی سوال و در یک ساعت  انجام می شد. و نمره ای از صفر تا بیست به دانش آموز تعلق می گرفت. و هیچ توضیح خاصی به اولیا داده نمی شد یعنی اینکه نقاط ضعف و قوت دانش آموز برای آنها روشن نمی شد که اولیا روی نقاط ضعیف حساس شده و آن موضوع را پی گیری کنند. حتی ورقه امتحانی هم در امتحانات اصلی، به رویت اولیا نمی رسید.(به عنوان مثال اگر دانش آموزی در درس ریاضی نمره 15 می گرفت. فقط معلم متوجه می شد که دانش آموز چه سوالی را غلط جواب داده که حتی دلیل غلط بودن سوال می توانست چیزی غیر از یادگیری باشد مانند استرس امتحان و ...  و معلم هیچ دخل و تصرفی در برگه امتحان نمی توانست داشته باشد در حالی که بعضی مواقع مطمئن بود که دانش آموز علی رغم اینکه مطالب را فهمیده و درس را یاد گرفته به این سوال جواب غلط داده است. ولی در ارزشیابی توصیفی دانش آموز در طول سال به روش های مختلف ارزشیابی می شود و معلم با صرف ساعت ها وقت در طول یک دوره تحصیلی حدودا سه ماهه دانش آموز را ارزشیابی کرده و به این نتیجه می رسد که  دانش آموز می تواند به پایه بالاتر برود یا خیر و یا حتی در هر درس چه موضوعی را به طور کامل یاد نگرفته یا مشکل دارد که آن را نیز در فرم گزارش پیشرفت تحصیلی(فرم الف) می نویسد و به اطلاع اولیا می رساند ودر جریان نقاط ضعف و قوت دانش آموز قرار می گیرد  حالا قضاوت با شماست که آیا ارزشیابی نمره ای قدیم بهتر است یا ارزشیابی توصیفی جدید؟

 • http://pana.ir/Image/PicArchive/2015/4/1_635639160290895592_s.jpg

  رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش از آغاز امتحانات دانش آموزان از دوم خرداد ماه خبر داد.

  عبدالرسول عمادی در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا، درباره برگزاری امتحانات دانش آموزان گفت: تا پایان اردیبهشت ماه، کلاس‌های مدارس دایر است و از دوم خرداد ماه امتحانات دانش‌آموزان آغاز می‌شود.

  امتحانات از 2 تا 28 خرداد

  وی ادامه داد: امتحانات دانش آموزان دوره سوم متوسطه نظری دوم خرداد ما تا 28 خرداد ماه ادامه دارد. در این بازه زمانی برنامه های ما برای برگزاری امتحانات اجرایی خواهد شد.

  عمادی بیان کرد: دانش‌آموزانی که در دوره پیش دانشگاهی تحصیل می‌کنند و امسال کنکوری هستند، آخرین امتحان نهایی مدرسه آنها در تاریخ 10 خرداد ماه خواهد بود تا بتوانند در کنکور شرکت داشته باشند. لذا این دانش آموزان از 3 تا 10 خرداد ماه امتحان دارند.

  امتحانات زودتر برگزار نمی شود

  رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این سوال که با توجه به جلوتر آمدن تاریخ برگزاری کنکور، آیا زمان امتحانات پایانی دانش‌آموزان تغییر خواهد کرد؟ تصریح کرد: در این باره نظر خود را به سازمان سنجش ارائه کردیم مسئولان سازمان سنجش آموزش کشور از مرکز سنجش آموزش و پرورش در خصوص جلو آمدن زمان برگزاری کنکور نظر خواستند که با این موضوع به جهت تداخل با برگزاری امتحانات مدارس مخالفت کردیم.

  معوقات امتحانات را از معاونت پشتیبانی پیگیری کنید

  وی درخصوص پرداخت حق الزحمه های معوق برگزاری امتحانات، عنوان کرد: با توجه به اینکه حوزه اعتبارات و مالی مربوط به معاونت پشتیبانی وزارتخانه است، از آن ها باید پیگیری شود.
   

 •  در این برنامه تمامی لیست ها و کارنامه ها فقط از قسمت مدارک تحصیلی قابل چاپ می باشد

   در قسمت مدارک تحصیلی  ۳ مدرک تحصیلی باید  چاپ شده و به عنوان سند نگه داری شود

   الف: گزارش عملکرد پیشرفت تحصیلی فرم الف:برای هر نوبت هر یک از دانش آموزان باید این گزارش چاپ شود و در اختیار معلم قرار گیرد معلم مربوطه این فرم راتکمیل  می کند و آن را به اطلاع والدین می رساند این فرم ها باید صحافی شده و در مدرسه بایگانی شود.

  ب: کارنامه تحصیلی یا فرم ب:  در آخر سال بعد از تعیین تکلیف دانش آموز( قبولی، آموزش مجدد،   ترک تحصیل،انتقالی)چاپ گرفته شود و بعد از مهر و امضا  و الصاق تمبر در پرونده دانش آموز بایگانی شود

  ج: دفتر نتایج ارزشیابی تحصیلی یا دفتر امتحانات: که در پایان سال تحصیلی بعد از مشخص شدن نتایج امتحانات کلیه دانش آموزان همراه فرم انسداد دفتر امتحانات چاپ گرفته شود و بعد از صحافی و مهر و امضا و  توسط کارشناس امتحانات تایید و پلمب می شود. و این مدرک نیز به  عنوان معتبر ترین مدرک در مدرسه بایگانی می شود.

  چند نکته:

  1: مدارسی که تعداد دانش آموزان آنها زیاد است و امکان صحافی  فرم های گزارش پیشرفت تحصیلی (فرم الف) در یک مجلد امکان پذیر نیست می تواند با سلیقه خود در دو یا چند مجلد فرم ها را صحافی نماید.

  2: دفتر نتایج ارزشیابی تحصیلی (دفترامتحانات) باید در یک مجلد صحافی شود

   برای اطلاع اولیاء از نتیجه ارزشیابی تحصیلی در هر نوبت  بهتر است بعد از پایان هر نوبت امتحانی اولیا به مدرسه دعوت شده و در انجمن  کلاسی فرمها  تحویل اولیا داده شود و پس از بررسی وتوضیحات معلم  نظرخود را در پایین صفحه بنویسند در صورتیکه نظر خاصی نداشته باشند امضای برگه کافی است.

 • با احترام ، نحوه و زمانبندي برگزاري ارزشيابي دوره هاي ابتدايي و متوسطه اول به انضمام برنامه ارزشيابي هماهنگ داوطلبان آزاد ، طرح جامع و مراکزآموزش از راه دور(سوم راهنمایی)درنوبت عصر خرداد ماه 1394 ارسال مي گردد . مقتضي است به اطلاع داوطلبان آزاد رسانده شود.

  1ـ ارزشيابي پایه ششم ابتدایی با ارائه برنامه هماهنگ و طراحی سوال منطقه ای از 2/3/94 شروع وحداکثر تا 12/3/94 ادامه                    می یابد،ضروری است مناطق تابعه پس از طراحی سوالات دروس ششم ابتدایی از هرسوال طراحی شده دو نوع پرینت(یکی بدون بارم مخصوص دانش آموزان توصیفی ویکی با بارم نمره ای مخصوص داوطلبان آزاد وتعیین پایه ) گرفته ،تکثیر و در اختیار مدارس و حوزه اجرا مربوط قرار دهند.

  2ـ زمان برگزاري ارزشيابي پايـه هاي مختلف متوسطه دور اول از 2/3/94 لغایت 20/3/94 مي باشد .

  3- براساس ماده 2و 3 آئین نامه ارزشیابی توصیفی پایه های اول تا پنجم ابتدایی نیاز به ارائه برنامه امتحانی رسمی در خرداد ماه نخواهند داشت و معلمان محترم می توانند براساس مقیاسهای ماده چهارو استنادات وابزارهای اعلام شده در آئین نامه مربوط نسبت به اعلام نتیجه اقدام نمایند .

  4- كارشناسي محترم سنجش وارزشيابي تحصيلي مناطق تابعه با هماهنگي با رؤساي حوزه هاي اجراي داوطلبان آزاد وتعيين پايه تحصيلي ، برنامه ارزشيابيدروس شفاهي و عملي داوطلبانرا كتباً از طريق اداره به افراد ذينفع اطلاع رساني نمايند وعوامل اجرايي،ممتحنين شفاهي و عملي راقبل از شروع ارزشيابي تعيين و نسبت به صدور ابلاغ اقدام نمايند .

  مناطق تابعه ترتيبي اتخاذ نمايند تاداوطلبان در يك نوبت امتحاني(عصر) حوزه بندي و برمبناي آن نيز كتباً نسبت به درخواست سوال ازاداره کل اقدام نمایند .

  ارزشيابي درس ديني دانش آموزان اقليتهاي ديني در پايه هاي داخلي بر اساس بخشنامه شماره 26/108336/741 مورخ 25/8/84 خواهد بود و ارزشيابي درس ديني اقليت هاي ديني و مذهبي داوطلبان سوم راهنمايي و طرح جامع همزمان با ارزشيابي تعليمات ديني برگزار خواهد شد .

  7- قالب سوالات به گونه اي طراحي شده است كه دانش آموزان به كليه سوالات دروس در همان برگه سوال پاسخ خواهند داد.

  8-به دبیران محترم درس دینی دوره راهنمایی یادآوری گردد که امتحان پایانی درس دینی براساس آئین نامه ارزشیابی تحصیلی به صورت کتبی 20 نمره ای بوده واز تغیرشیوه و بارم بندی امتحانی بشدت پرهیز نمایند ضمناً مسئولیت هرگونه تخلف از آئین نامه بر عهده مدیر و دبیر مربوط خواهد بود.

  9-فرم نمون(ز) مخصوص هماهنگی دبیران درتصحیح اوراق امتحانات هماهنگ بوده وحتی درمدارسی که یک دبیر در درس هماهنگ داشته باشند، مورد استفاده قرارگیرد.

  10- باتوجه به سالگرد ايام ارتحال امام راحل(ره)، مناطق ومدارس تابع دربرنامه ريزي داخلي عنايت لازم رابه موضوع داشته و شرايط لازم براي مشاركت دانش آموزان درمراسم سالگرد رافراهم نمایند.

  ضمن تشكر از تلاش سنوات قبل همكاران محترم ،ترتيبي اتخاذ گردد تا كليه عوامل آموزشي واداري همكاري، مشاركت جدي و مستمر در امر برگزاري و نظارت بر ارزشيابي مدارس را با كارشناسي سنجش و ارزشيابي تحصيلي معمول نمايند .

 • http://pana.ir/Image/PicArchive/2015/4/1_635638414212570640_s.jpg

  بخشنامه تعیین ضریب حقوق فرهنگیان و حداقل و حداکثر حقوق به معاونت‌های مربوطه و ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها، ابلاغ شد.

  به گزارش پانا، بخشنامه تعیین ضریب حقوق فرهنگیان و حداقل و حداکثر حقوق به معاونت‌های مربوطه و ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها، هشتم فروردین امسال ابلاغ شد.

  ضریب حقوق سال 94، شاغلین مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری، یک هزار و 376 و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، 19 هزار و 597 ریال است.

  حقوق بازنشستگان و وظیفه‌بگیران در سال 1394، به میزان 14 درصد نسبت سال 1393 افزایش یافته است و حداقل و حداکثر حقوق و فوق‌العاده‌های مستمر (شاغلین) موضوع ماده 76 قانون مدیریت خدمات کشوری و تبصره آن برای سال 1394، به ترتیب 7 میلیون و 500 هزار و 52 میلیون و 500 هزار ریال است؛ حداقل حقوق بازنشستگان، وظیفه‌بگیران، مشترکان صندوق‌های بازنشستگی کشوری به میزان 7 میلیون و 500 هزار ریال است.

  بر اساس بخشنامه معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش، ادارات آموزش و پرورش باید ترتیبی اتخاذ کنند تا مطالبات استحقاقی حکمی افراد در سال 93، نظیر ارتقاء رتبه، طبقه شغلی و غیره قبل از اجرای حکم افزایش ضریب حقوق آنان صادر شود.

  به استناد بند «ب» تبصره 18 قانون بودجه سال 1394، کل کشور، مبلغ کمک هزینه ازدواج و فوت برای کارکنان مشمول در سال مذکور مبلغ 8 میلیون و 944 هزار ریال است.

 • ارزشیابی پایه ششم با ارائه برنامه هماهنگ و طراحی سوال منطقه ای  از دوم خرداد شروع و تا دوازدهم ادامه دارد

  پایان امتحانات متوسطه دوره اول بیستم خرداد می باشد

 • ضمن تبریک ایام نوروز حضور کلیه عزیزان، به اطلاع میرساند نتایج آزمون مرحله اول المپیادهای علمی هم اکنون در سامانه سناد بارگزاری گردیده و به روش زیر قابل دسترس است :

  • پنل دانش آموزی

   هر دانش آموز با ورود به بخش دانش آموزی سناد http://student.sanaad.medu.ir می تواند پس از ورود به سیستم، از لینک مربوط به المپیاد نتایج آزمون های خود را مشاهده نماید.

 • ضمن تبریک سال نو حضور کاربران گرامی، با توجه به اینکه سامانه سناد در حال انجام تغییرات بسیار در ظاهر و زیر ساخت خود است، خواهشمند است برای مدت کوتاهی تیم توسعه و تولید سامانه را با شکیبایی خود همراهی فرمایید.

  تغییرات سامانه طی هفته جاری به صورت کامل بارگزاری شده و تمامی بخش های سیستم قابل استفاده خواهد بود.

 • http://pana.ir/Image/PicArchive/2015/3/1_635615802028996645_s.jpg

  وزیر آموزش و پرورش گفت: امسال طرح رتبه بندی معلمان را که در آخرین جلسه هیئت دولت در سال ۹۳ به تصویب رسید، با همکاری دولت و «سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور» پیگیری خواهیم کرد. برابر این طرح معلمان به رتبه های پایه ارشد، خبره و عالی تقسیم می شوند.

  به گزارش پانا، علی اصغر فانی از صدور احکام رتبه بندی معلمان از اول مهر خبر داد و گفت: بر اساس «احکام جدید» حقوق دریافتی معلمان از ۱۶۰ هزار تا ۶۰۰ هزار تومان افزایش خواهد یافت و ۱۴ درصد افزایش حقوق کارکنان در سال ۹۴ نیز به آن افزوده می شود.

  وی افزود: برابر این طرح معلمان به رتبه های پایه ارشد، خبره و عالی تقسیم می شوند و در صدد افزایش مهارت های حرفه ای خود برمی آیند.

  وی اضافه کرد: شاخص های رتبه بندی معلمان را تا شهریور مشخص می کنیم و به تصویب دولت خواهیم رساند.

  وزیر آموزش و پرورش اشاره کرد: برای اجرای زودتر طرح رتبه بندی معلمان، این طرح را در دولت تصویب کردیم اما در صورت اصرار مجلس شورای اسلامی برای قانونی شدن این طرح، دولت این آمادگی را دارد که طرح را برای تصویب به مجلس ارائه کند.

  فانی همچنین به جذب نیرو در این وزارتخانه در سال 94 اشاره کرد و گفت: قول استخدام 5 هزار نیرو در آموزش و پرورش را از طریق ماده 28 اساسنامه دانشگاه فرهنگیان از سازمان مدیریت و برنامه ریزی گرفته ایم و به زودی آزمون استخدامی برگزار می کنیم و اولویت استخدام با مربیان پیش دبستانی است.

  5 اولویت آموزش و پرورش در سال 94

  وی تصریح کرد: ساماندهی نیروی انسانی، افزایش مشارکت های مردمی، تمرکززدایی، عملیاتی کردن بودجه و ارتقای کیفیت مدیریت آموزشگاهی از اولویت های وزارت آموزش و پرورش در سال 94 است.

  فانی به اجرایی شدن سند تحول در آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: سال گذشته از131 راهکار، سند تحول 40 راهکار اجرایی شد و امسال تصمیم داریم این راهکارها را افزایش دهیم.

  وی افزود: اجرایی کردن سند تحول مبنای برنامه ششم توسعه آموزش و پرورش خواهد بود و نقشه راه سند تحول را آماده کرده ایم و به زودی تصویب خواهیم کرد.

  وزیر آموزش و پرورش در پایان گفت: طرح رتبه بندی معلمان را که در آخرین جلسه هیئت دولت درسال 93 به تصویب رسید، نیز امسال با همکاری دولت و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور دنبال خواهیم کرد.

 • http://pana.ir/Image/PicArchive/2014/4/1_635329131704990128_s.jpg

  رئیس مرکز برنامه ریزی و نیروی انسانی وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به استخدام ۵ هزار نفر در آموزش و پرورش گفت: این آزمون امسال برگزار خواهد شد.

  به گزارش پانا، خسرو نظری اظهار داشت:‌ طی مذاکره با معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهور مجوز استخدام 5 هزار نفر را در آموزش‌وپرورش کسب خواهیم کرد.

   

  وی افزود:‌ این آزمون امسال برگزار خواهد شد و بر مبنای رشته و جنسیت مورد نیاز از متقاضیان ثبت نام به عمل آمده و آزمونی برگزار خواهد شد که مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی نیز در اولویت هستند.

   

  رئیس مرکز برنامه ریزی و نیروی انسانی وزارت آموزش‌وپرورش بیان کرد:‌ جذب نیرو با برگزاری آزمون از متقاضیان انجام می‌شود و افراد پذیرفته شده در دو نیمسال از طریق دانشگاه فرهنگیان آموزش‌های لازم را برای کسب صلاحیت معلمی دریافت می‌کنند و مجدد نیز به لحاظ حرفه‌ای بررسی شده و به تعدادی از آنها گواهینامه صلاحیت معلمی اعطا می‌شود.

  نظری خاطرنشان کرد:‌ افرادی که موفق به دریافت گواهی صلاحیت معلمی می‌شوند در سال95 وارد آموزش و پرورش می‌شوند. نیروهای جذب شده عمدتا در مقطع ابتدایی و هنرستان خواهند بود.

 • http://pana.ir/Image/PicArchive/2015/3/1_635622664559220364_s.jpg

  رئیس مرکز نیروی انسانی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش گفت: بخشنامه نقل و انتقالات فرهنگیان از اردیبهشت ۹۴ به استان ها ابلاغ می شود.

  به گزارش پانا، خسرو نظری ضمن اعلام زمان نقل و انتقال فرهنگیان، گفت: برای سال آینده سیاست انقباضی در انتقال فرهنگیان به پایتخت اعمال می شود.

   

  نظری درباره زمان نقل و انتقال فرهنگیان اظهار کرد: بخشنامه نقل و انتقالات فرهنگیان از اردیبهشت ۹۴ به استان ها ابلاغ می شود.

   

  وی افزود: در تلاش هستیم تا کار ساماندهی نیرو مطلوبتر انجام شود به همین منظور بخشنامه نقل و انتقالات فرهنگیان زودتر از سال های گذشته ابلاغ خواهد شد.

  رئیس مرکز نیروی انسانی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش درپاسخ به این پرسش که انتقال به شهر تهران همچون سال گذشته صفر است، اظهار کرد: برای امسال هم سیاست انقباضی در انتقال فرهنگیان به پایتخت اعمال می شود و تنها در موارد نادری که وزیر آموزش و پرورش یا ستاد نقل و انتقال تشخیص دهد با ورود فرهنگیان به تهران موافقت می شود.

 •  

  content://media/external/file/5983 بر اساس بخشنامه وزارت متبوع و هیئت محترم وزیران در ارتباط با تعیین ضریب حقوق و میزان حداقل و حداكثر حقوق كارمندان شاغل احكام افزایش حقوق فرهنگیان شهر تهران درسال94صادرشد.

 • به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، آخرین جلسه هیأت دولت در سال 93 امروز چهارشنبه به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی برگزار شد و اعضای دولت درباره مهم‌ترین مسایل کشور با یکدیگر بحث و تبادل نظر کردند.

  در این جلسه، تعدادی از پیشنهادهای دستگاه‌های اجرایی پس از بررسی، به تصویب هیأت وزیران رسید. 

  تعیین سود بازرگانی کالاها با معیار تقویت و حمایت از تولید داخلی، توسعه اشتغال و افزایش رقابت‌پذیری و رعایت حقوق مصرف‌کنندگان از مصوبات این جلسه هیأت وزیران بود.

  هیأت وزیران همچنین با رتبه‌بندی معلمان موافقت کرد. براساس این مصوبه، مشمولان طرح طبقه‌بندی معلمان شامل آموزگاران، دبیران، هنرآموزان، مربیان امور تربیتی، مشاوران، مراقبان سلامت، مدیران و معاونان مدارس و مجتمع‌های آموزشی و تربیتی براساس ضوابطی که به تصویب هیأت وزیران می‌رسد، رتبه‌بندی حرفه‌ای می‌شوند.

  مشمولانی که براساس ضوابط مصوب در یکی از رتبه‌ها قرار می‌گیرند، به ترتیب از 15، 25، 35 و 50 درصد افزایش امتیاز حق شغل از مهرماه سال 1394 برخوردار خواهند شد.

  با تصویب دولت، افزایش ضریب حقوقی سال 1394 شاغلین مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری، نظام هماهنگ پرداخت، بازنشستگان ، وظیفه‌بگیران و مشترکان صندوق‌های بازنشستگی کشوری و نیروهای مسلح و سایر صندوق‌ها به میزان 14درصد تعیین شد و همچنین ضریب حقوقی اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و قضات نیز تعیین شود.

  لایحه اصلاح و دایمی شدن قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور که از اجرای آزمایشی آن بیش از 10 سال گذشته است، پس از ارزیابی نتایج حاصل از اجرا در دوره آزمایشی، به تصویب هیأت وزیران رسید.

  لایحه تمدید قانون مدیریت خدمات کشوری از دیگر مصوبات جلسه امروز هیأت وزیران بود. با توجه به اقدامات صورت گرفته برای تنظیم پیش‌نویس اصلاحات و دایمی کردن قانون مذکور و تقدیم آن به مجلس شورای اسلامی در طول سال 1393، به دلیل عدم حصول اتفاق نظر کارشناسی در خصوص کمیت و کیفیت اصلاحات قانون، امکان تقدیم به موقع لایحه مربوط به مجلس شورای اسلامی میسر نبوده و به مدت زمان بیشتری نیاز است، لایحه تمدید مهلت اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری به مدت دو سال با قید دو فوریت تقدیم مجلس خواهد شد.

  با توجه به رویکرد دولت در حمایت از سلامت در جامعه و با هدف پیشگیری از افزایش پرداختی مردم پس از اجرای طرح تحول نظام سلامت، دولت مبلغ دریافتی از بیماران در خدمات بستری و بستری موقت در قالب نظام ارجاع را معادل سه درصد و برای سایر بیمه‌شدگان معادل شش درصد تعیین نمود.

  در ادامه، هیأت وزیران مبلغ 250 میلیارد ریال اعتبار برای احداث 17 کیلومتر راه خروجی از شهر بوشهر به منظور ایمن‌سازی و خروج از بحران تردد و مقابله با حوادث و سوانح پیش‌بینی نشده در استان بوشهر اختصاص داد.

  دولت به وزارت راه و شهرسازی اجازه داد برای اجرای قسمتی از آزادراه قم – تهران – مشهد حد فاصل سبزوار – نیشابور – مشهد به طور حدود 223 کیلومتر، شامل مطالعات، طراحی، تملک اراضی، احداث آزادراه و تأسیسات جانبی خاص و نگهداری و بهره‌برداری از آن نسبت به انعقاد قرارداد مشارکت با شرکت احداث، نگهداری و بهره‌برداری آزادراه سبزوار – نیشابور – مشهد را با رعایت ضوابط و مقررات زیست محیطی اقدام کند.

  اصلاح تصویب‌نامه موضوع نحوه تسویه بدهی‌های قانونی شرکت‌های تابع و وابسته وزارت نیرو به اشخاص حقیقی و حقوقی و تعاونی، از دیگر مصوبات دولت بود.

  با تصویب هیأت وزیران مطالبات نیروگاه چابهار با بدهی خریداران آن نیروگاه به سازمان خصوصی‌سازی تهاتر یافت.

 • http://pana.ir/Image/PicArchive/2013/2/1_634975575938149923_s.jpg

  مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش، از ابلاغ بخشنامه‌ای مبنی بر ممنوعیت پذیرش افراد غیر از پرسنل وزارت آموزش و پرورش در ستادهای اسکان نوروزی فرهنگیان کشور خبر داد.

  به گزارش پانا، فرشید سیاری با تاکید بر اینکه نظارت مستمر برای فعالیت مراکز اسکان فرهنگیان صورت می‌گیرد، اظهار داشت: نظارت قبل از اسکان، در زمان اسکان و بعد از برنامه اسکان نوروزی فرهنگیان انجام می‌شود.

   بیمه مسئولیت مدنی اماکن و عوامل اجرایی مراکز اسکان فرهنگیان

  سیاری با بیان اینکه بیمه مسئولیت مدنی اماکن و عوامل اجرایی در طول مدت اسکان نوروزی فرهنگیان انجام می‌شود، افزود:‌ اگر خدایی ناکرده در اماکن متعلق به آموزش و پرورش حادثه‌ای رخ دهد و بر اساس رأی مرجع قضایی،‌ مسئولان آموزش و پرورش مقصر حادثه باشند، این بیمه جبران خسارت خواهد کرد.

  وی با بیان اینکه در سال گذشته یک حادثه جزئی رخ داده بود، ادامه داد: این موضوع در محل، رسیدگی شد و مورد قابل توجهی نیز نبود، البته امسال تدابیر لازم از نظر ایمنی اندیشیده شده است و امیدواریم اتفاق ناگواری برای میهمانان فرهنگی روی ندهد.

   اهدای بسته‌های فرهنگی به میهمانان نوروزی/تشکیل کمیته بحران داخلی

  مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از اهدای بسته‌های فرهنگی به میهمانان نوروزی خبر داد و گفت:‌ اهدای بسته‌های تبلیغی و برپایی نمایشگاه در پایگاه‌های اسکان نوروزی فرهنگیان از جمله برنامه‌های فرهنگی است.

  وی از تشکیل ستاد بحران داخلی خبر داد و بیان داشت: این ستاد با همکاری شبکه بهداشت و درمان، اورژانس و مراکز درمانی آموزش و پرورش فعالیت می‌کند.

  پذیرش افراد غیر از پرسنل وزارت آموزش و پرورش در مراکز اسکان نوروزی فرهنگیان ممنوع است


  سیاری با بیان اینکه در سال گذشته در برخی مناطق میهمان‌پذیر با افزایش میهمانان مواجه بودیم و مجبور شدیم از شهرهای اقماری نیز استفاده کنیم که اصفهان، شیراز، بوشهر، هرمزگان، شهر مقدس مشهد و قم از جمله این شهرها بودند.

  وی در خصوص فعالیت مدارس غیر دولتی به عنوان ستادهای اسکان نیز گفت: این مدارس باید از طریق شبکه‌های اسکان نوروزی فرهنگیان میهمان پذیرش کنند و اگر چنین برنامه‌ای انجام نشود با تخلفات برخورد خواهیم کرد.

  مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه طی بخشنامه‌ای پذیرش افراد غیر از پرسنل وزارت آموزش و پرورش و خانواده‌های آنها در مراکز اسکان نوروزی فرهنگیان ممنوع اعلام شده است، گفت: سازمان میراث فرهنگی مصوبه‌ای داشت که به خاطر رونق مراکز گردشگری، هتل‌ها و اماکن اقامتی، مدارس صرفاً باید فرهنگیان را پذیرش کنند که این موضوع بخشنامه شده است.

  مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش  ادامه داد: هتل‌ها باید به حدی جاذبه داشته باشند که فرهنگیان علاقه‌مند به استفاده از آنها باشند اما تناسبی بین خدمات و قیمت نیست در نتیجه مردم به سراغ مدارس می‌روند.

  وی تأکید کرد: بخشنامه‌ای داشتیم که به جز مواقع اضطرار و اعلام ستاد خدمات سفر، مدارس افراد غیر از پرسنل آموزش و پرورش را پذیرش نکنند و حتی اجازه نصب چادر در مدارس نیز وجود ندارد.

   

   

   

   

   

 • http://www.pana.ir/Image/PicArchive/2014/9/1_635472390207180607_s.jpg

  مدیر کل‌ تعاون‌ و پشتیبانی‌ وزارت‌ آموزش‌ و پرورش‌ گفت: 4 بسته بیمه‌ای مختلف را برای فرهنگیان پیش بینی کرده و به نظرسنجی معلمان می‌گذاریم.

  به گزارش پانا، فرشید سیاری با اشاره به ارائه 4 بسته بیمه‌ای به فرهنگیان، اظهار کرد: 4 بسته بیمه‌ای مختلف را برای فرهنگیان پیش بینی کرده که طی بخشنامه‌ای این 4 پیشنهاد بیمه‌ای به نظرسنجی معلمان می‌گذاریم و هر بسته‌ای که مورد اقبال عموم بود ملاک عمل ما قرار می‌گیرد.

   

  وی با بیان اینکه یکی از گزینه‌های بیمه‌ای برای سال آینده بیمه آتیه سازان حافظ خواهد بود، افزود: پس از آنکه از شرکت‌های مختلف استعلام قیمت کردیم هر شرکتی که مناسب‌ترین قیمت و خدمات را بتواند ارائه دهد در گزینه‌های ما خواهد بود.

   

  سیاری ادامه داد: در حال حاضر با شرکت بیمه گذار فعلی تا پایان اردیبهشت ماه سال 94 قرارداد داریم اما زودتر به استقبال انتخاب شرکت رفته و امیدواریم تا پایان فروردین ماه شرکت بیمه گذار جدید برای بیمه طلایی فرهنگیان مشخص شود.

   

  مدیر کل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: همکاری خوبی در سال 93 با شرکت آتیه سازان حافظ داشته به طوری که در حال حاضر میانگین پرداخت‌ها به حدود 10 روز رسیده است.

  وی در پایان با اشاره به اینکه زنان سرپرست خانوار در دریافت تسهیلات وام بانک ملی در اولویت هستند گفت: براساس بخشنامه‌ای که به ادارات کل و مناطق آموزش و پرورش فرستادیم زنان سرپرست خانوار در دریافت تسهیلات وام 5 میلیون تومانی بانک ملی که به 250 هزار نفر اختصاص می‌یابد در اولویت قرار دارند؛ البته این وظیفه ادارات کل و مناطق است که این اولویت را رعایت کنند.

 • http://pana.ir/Image/PicArchive/2015/3/1_635615801491887701_s.jpg

  نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی در دیدار با مدیر کل آموزش و پرورش لرستان با اشاره به نقش محوری معلمان در تربیت نیروی انسانی مورد نیاز جامعه و توسعه فرهنگ عمومی گفت : مجلس طرح رتبه بندی معلمان را تا حصول نتیجه پیگیری خواهد.

  به گزارش پانا، محمد تقی توکلی در این دیدار با تقدیر از عملکرد مثبت مدیر کل آموزش و پرورش لرستان گفت : خرد ورزی ،اندیشه گرایی و برنامه محوری در این دستگاه کاملا نمایان است .

  وی موفقیتهای دستگاه تعلیم و تربیت لرستان را در سال اخیر نشانه برنامه محوری ،دوری از حاشیه سازی و ایجاد فضای توام با آرامش خواند و گفت : کسب این افتخارات نشان از استعداد لرستان برای دستیابی به جایگاههای برتر دارد .

  نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به رایزنی های صورت گرفته برای جذب اعتبارات ویژه توسعه و عمران استان گفت : در حوزه نوسازی ،توسعه و تجهیز مدارس لرستان به ویژه مناطق محروم و صعب العبور اعتبارات بسیار خوبی جذب شده که امید است این اعتبارات روند توسعه و پیشرفت دستگاه تعلیم و تربیت لرستان را هموار تر کند .

  در ادامه این دیدار گودرز کریمی فر ، مدیر کل آموزش و پرورش لرستان هم معلم را محوری ترین مولفه در سند تحول بنیادین قلمداد کرد و گفت : کلید توسعه و پیشرفت کشور در دستان توانمند معلمان است و باید تلاش شود تا زمینه و بستر لازم را برای کارو تلاش معلمان فراهم شود.

  وی گفت:  وزارت آموزش و پرورش برای ارتقاء معیشت معلمان برنامه های دارد و باید با همگرایی و تعامل بین مجلس و دولت زمینه اجرای این برنامه ها فراهم شود .

  کریمی فر با ارائه آماری از عملکرد آموزش و پرورش رشد بسیاری از شاخص های آموزشی و پرورشی را نشانه تلاش و مجاهدت فرهنگیان و دانش آموزان  و برنامه ریزی خوب نیروهای ستادی دانست و گفت : مسیر توسعه و بالندگی لرستان در افق چشم انداز 1404 روشن و درخشان تر از گذشته خواهد بود .

   

 • http://pana.ir/Image/PicArchive/2015/3/1_635622664559220364_s.jpg

  رئیس مرکز نیروی انسانی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش گفت: بخشنامه نقل و انتقالات فرهنگیان از اردیبهشت ۹۴ به استان ها ابلاغ می شود.

  به گزارش پانا، خسرو نظری ضمن اعلام زمان نقل و انتقال فرهنگیان، گفت: برای سال آینده سیاست انقباضی در انتقال فرهنگیان به پایتخت اعمال می شود.

  نظری درباره زمان نقل و انتقال فرهنگیان اظهار کرد: بخشنامه نقل و انتقالات فرهنگیان از اردیبهشت ۹۴ به استان ها ابلاغ می شود.

  وی افزود: در تلاش هستیم تا در سال آینده امور اداری برای کار بیشتر و ساماندهی نیرو بخشنامه نقل و انتقالات فرهنگیان را زودتر از سال های گذشته ابلاغ کند.

  رئیس مرکز نیروی انسانی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش درپاسخ به این پرسش که انتقال به شهر تهران همچون سال گذشته صفر است، اظهار کرد: برای سال آینده هم سیاست انقباضی در انتقال فرهنگیان به پایتخت اعمال می شود و تنها در موارد نادری که وزیر آموزش و پرورش یا ستاد نقل و انتقال تشخیص دهد با ورود فرهنگیان به تهران موافقت می شود.

حاضرین در سایت

We have 18 guests and no members online

دفتر امتحانات(ابتدایی)

نکاتی در مورد چاپ دفتر نتایج ارزشیابی تحصیلی(امتحانات) دوره ابتدایی

برنامه توصیفی را باز کنید و کنترل کنید
که سال تحصیلی ۹7۹6باشد
1-همه کارنامه ها را یک بار دیگر نگاه کنید
که پایین آن ها (نتيجه)کلمه "ناتمام" نخورده باشد

2-از منوی مدارک تحصیلی
گزینه "دفتر نتایج تحصیلی به تفکیک کلاس"
را انتخاب کنید
3-اولین کلاس از اولین پایه را تیک بزنید
و "تایید" را انتخاب کنید
4-از تیک زدن همزمان همه کلاس ها خودداری کنید
5-برای مرتب شدن نام خانوادگی دانش آموزان
روی عنوان "نام خانوادگی" کلیک کنید
6-همه دانش آموزان این کلاس را تیک بزنید
و "تایید" را انتخاب کنید.
7-علامت تیک کلی در بالا و سمت چپ قرار دارد
8-دفتر نتایج را که مشاهده می کنید چاپ کنید.
9-این کار را برای بقیه کلاس های توصیفی انجام دهید
10-دفتر ها را مرتب روی هم قرار دهید
11-از منوی مدارك گزینه
"
گزارش انسداد"
را چاپ کنید
و در انتهای دفتر قرار دهید

12-آمار فرم انسداد را با دقت كنترل كنيد
و از صحت آن مطمئن شويد.
با توجه به انتقالي هاي نابهنگام
تعداد انتقالي هاي هر كلاس را هم كنترل كنيد

14-بعد از صحافی دفتر ،
مهر و امضای برگه ها را تکمیل و کنترل کنید.

خبر آموزش و پرورش

Joomla! Debug Console

Errors

Session

Profile Information

Memory Usage

Database Queries