Get Adobe Flash player

همکاران محترم: بعد از چاپ گرفتن دفتر آمار از سناد به هیچ وجه دانش آموزی را آزاد سازی نکنید.

 

ترک تحصیل دوره ابتدایی= عدم حضور دانش آموز کمتر از80درصدروزهای آموزشی بدون عذر موجه

 

وقفه تحصیلی دوره ابتدایی= عدم حضور دانش آموز کمتر از80درصدروزهای آموزشی با عذر موجه

 

تشخیص موجه بودن یا غیر موجه بودن غیبت با شورای مدرسه است

 

ترک تحصیل دوره متوسطه اول:چنانچه دانش آموزی بدون عذر موجه در فاصله زمانی بعد از ثبت نام و قبل از برگزاری ارزشیابی توبت اول مدرسه را ترک کند هرچند نمره ارزشیابی تکوینی(مستمر) داشته باشد آن سال برای وی ترک تحصیل تلقی شده و کارنامه مردودی صادر نمی گردد.(ماده 20 آیین نامه امتحانات)

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

وقفه تحصیلی دوره متوسطه اول: اگر دانش آموزی با عذر موجه در ارزشیابی هیچ یک از مواد درسی نوبت دوم و شهریور ماه شرکت نکند صرف نظر از اینکه نوبت اول نمره داشته یا نداشته باشد،آن سال برای وی وقفه تحصیلی محسوب می شود.(ماده 19 آیین نامه امتحانات)

 

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

دفتر آمار98-97

چاپ دفتر آمار حتما از سامانه سناد با خروجی pdf  و حداكثر تا تاریخ 96/8/30 انجام گیرد

*تمام واحدهای سازمانی كه دارای كدواحد سازمانی هستند باید به چاپ و صحافی دفتر آمار اقدام نمایند

*به ازای هر كد واحد سازمانی یك دفتر آمار جداگانه چاپ و صحافی شود ( دفتر آمار مدارس ضمیمه از مدارس اصلی آن جدا چاپ و صحافی شود )

*تعداد دانش آموزان ثبت شده در دفتر آمار با تعداد دانش آموزان موجود در مدرسه یكی باشد

*اگر دانش آموزی به هر دلیل در سامانه سناد ثبت نام نگردیده است از چاپ دفتر آمار جدا خوددداری شود

*دانش آموزان دارای کمیسیون ( کبرسن ، صغرسن ، تعیین سطح ، تکرارپایه ، تغییر رشته و تلفیقی ) ثبت شده در سامانه سناد حتما باید توسط کاربر منطقه و استان تایید شوند تا در دفتر آمار مدرسه بیاید

*دانش آموزان پایه اول بایددارای تاییده سنجش درسامانه سناد باشند درغیراین صورت در دفتر آمار مدرسه نمایش داده نمی شود

*دانش آموزان ایرانی که دارای وضعیت استعلام نشده از ثبت احوال می باشند نیز در دفتر آمار مشاهده نمی شوند

*هر گونه افزایش آماری پس از انسداد دفاتر آمار بایستی دستی و ضمن اشاره به شماره مجوز مربوطه صورت گیرد

*مابین صفحات دفتر آمار برگ سفید اضافی نگذارید

*هرگونه كاهش یا افزایش تعداد صفحات بعد از پلمپ دفتر آمار تخلف محسوب شده و قابل پیگرد می باشد

*درصورت وجود مغایرت شناسنامه ای در مشخصات دانش آموزان از چاپ دفتر آمار تا زمان اصلاح آن با هماهنگی كارشناس آمار منطقه خودداری نمایید

*استفاده از فرم های اجمالی ( دستی ) در دفتر آمار ممنوع است و باید دو سربرگ با نام های خروجی روكش دفتر آمار و پلمپ دفتر آمار در قسمت چاپ دفتر آمار سامانه سناد را استفاده نمایید( نمونه فرم های فوق به پیوست ارسال می شود )

*مدیران محترم مدارس باید سربرگ خروجی روكش دفتر آمار را در 4 نسخه چاپ نموده و یك نسخه آن را به همراه اسامی دانش آموزان ( خروجی دفتر آمار ) و سربرگ پلمپ دفتر آمار چاپ و صحافی نموده و 3 نسخه باقیمانده را مهر و امضاء نموده و به صورت جداگانه تحویل دوره تحصیلی نمایند

*رنگ جلد دفتر آمار برای دوره های پیش دبستانی و ابتدائی سبز،دوره متوسطه اول قرمز و دوره متوسطه دوم سرمه ای می باشد

*طرح روی جلد طبق مدل ضمیمه انجام شود

طریقه قرار دادن صفحات دفتر آمار به شرح ذیل می باشد :

1-سربرگ روكش دفتر آمار 2- خروجی دفتر آمار : مشخصات دانش آموزان به ترتیب پایه و كلاس برای دوره های پیش دبستانی ، ابتدائی و متوسطه اول و به ترتیب رشته و كلاس برای دوره متوسطه دوم 3-سربرگ پلمپ دفتر آمار . هر سه قسمت فوق باید از سامانه سناد چاپ گرفته شود

*تمام صفحات باید توسط معاون اجرایی و مسئول آموزشگاه مهر و امضاء شود

*كلیه توضیحات ودست نوشته ها بایستی باخودكار مشكی باشدوروی آن چسب شیشه ای زده شود(استفاده ازمدادممنوع میباشد)

*در مورد ثبت نام دانش آموزان اتباع خارجی در سامانه سناد رعایت دستورالعمل ثبت نام اتباع خارجی مورد تاكید می باشد . قابل ذكر است در صورت ثبت نام دانش آموزان فاقد شرایط ثبت نام در سامانه سناد و پلمپ دفتر آمار مدرسه ، مسئولیت مشكلات و تبعات آن با مدیریت مدرسه می باشد

*برای نمایش دانش آموزان اتباع خارجی(جدیدالورود و میان پایه )در دفتر آمار مدرسه باید یکی از اطلاعات مدارک هویتی آن ها در سامانه سناد ثبت گردد

در ضمن قابل ذكر است مدارسی كه در سه روز اول هفته دفاتر آمار را تحویل دوره تحصیلی نمایند در شنبه هفته بعد می توانند دفاتر آمار خود را به شرط نداشتن مشكل دریافت نمایند .

آمار بازدید سایت

2366405
امروز
دیروز
هفته جاری
سال جاری
ماه جاری
ماه گذشته
آمار کل
465
493
958
1857339
23794
30701
2366405

آی پی شما 54.82.99.169
Server Time: 2019-03-24 05:28:01
Filter
 • آخرین نگارش متوسطه اول 10.6 و آخرین نگارش توصیفی 10.5 می باشد

 •  

  اطلاعیه بخشنامه چگونگی گزارش پیشرفت تحصیلی نوبت دوم و آزمون پایه ششم به شماره 33118 مورخ 30/2/94 جهت اطلاع و اقدام لازم به استان ها ارسال گردید

  معاون محترم آموزش ابتدایی استان

  با سلام و احترام

  با توجه به ارسال بخشنامه چگونگی گزارش پیشرفت تحصیلی نوبت دوم و آزمون پایه ششم به شماره 33118 مورخ 30/2/94  به استان ها و نظر به اهمیت موضوع شایسته است نکات ذیل به نحو مقتضی در اسرع وقت به اطلاع مدیرانومعلمان مدارس رسانده شودونسبت به رعایت موارد زیراقدام گردد :

   * لازم است به منظور بهره برداری بهینه از نسخه های کپی شده ، در تکمیل نمون برگ های «الف»  به صورت دست نویس از خودکار مشکی پر رنگ استفاده شود.

  * نمون برگ «الف» بعد از تکمیل( ترجیحا با حضور معلم مربوطه) تحویل اولیای دانش آموز می‌گردد. اولیا با مطالعه توصیف معلم ، از کم و کیف عملکرد تحصیلی تربیتی فرزند خود آگاه شده و چنانچه ضعفی در عملکرد تحصیلی-تربیتی وی مشاهده کنند، قادر باشند نسبت به انجام فعالیت‌های، مداخله ای، اصلاحی یا تکمیلی خود به منظور بهبود عملکرد دانش آموز با رهنمودها و توصیه‌های معلم اقدام نمایند. 

  * اولیا پس از اطلاع از نحوه عملکرد فرزند خود، نسخه اصلی نمون برگ «الف»  را با استفاده از خودکار مشکی امضا می‌نمایند و در صورت نیاز یک نسخه از کپی آن  در اختیار اولیا قرار گیرد.

  *یک نسخه از کپی نمون برگ «الف»  که به  امضا ولی دانش آموز رسیده  پس از امضا و مهر زنده مدرسه، صحافی و در مدرسه نگهداری می شود. نسخه اصلی(دست نویس یا تایپی) در پرونده دانش آموز قرار می گیرد.

  * نمون برگ «ب» نیز  توسط مدرسه و  بر اساس مندرجات نمون برگ «الف» تکمیل و  پس از تایید آن توسط معلم کلاس ، معاون اجرایی و مدیر مدرسه در پرونده دانش‌آموز قرار می‌گیرد.

  *تاکید می گردد از آنجا که تکمیل نمون برگ الف در نوبت اول در سال تحصیلی جاری ، اختیاری اعلام شده، لذا از اصرار به تکمیل قسمت توصیف عملکرد در نوبت اول،جدا خودداری گردیده و تنها به تعیین رتبه( سطح دستیابی) بسنده شود

  * امتحان پایه ی ششم :

  *اوراق امتحانی نوبت دوم  آزمون هماهنگ منطقه ای پایه ی ششم پس از بررسی و تصحیح معلم، به عنوان یکی از شواهد پیشرفت تحصیلی دانش آموز در پوشه کار قرار می گیرد.

  *درنتیجه ی آزمون پایه‌ی ششم، رتبه غالب به عنوان نظر نهایی و تعیین کننده سطح دستیابی به اهداف آزمون هر درس، تلقی می گردد .

        *پیرو بخشنامه شماره 18843 مورخ 8/2/94  ،مطالعه راهنمایتنظیم گزارش پیشرفت تحصیلینوبت اول و نوبت دوم ( قابل دسترس در سایت دفتر آموزش دبستانی بهنشانیhttp://dabestani.medu.ir/)برای مدیران و معلمان تأکید می گردد .

 • http://pana.ir/Image/PicArchive/2015/5/1_635679725571379834_s.jpg

  معلمان در هفته نخست خرداد برای دانش‌آموزان اول تا پنجم دبستان کلاس‌هایی خواهند داشت و مدارس ابتدایی تا 12 خردادماه باز خواهند بود.

  فریبرز حمیدی در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا، گفت: بخشنامه ای به مدارس مبنی بر حضور دانش آموزان تا ۶ خرداد و معلمان تا ۱۵ خردادماه به مدارس ارسال نشده و نخواهد شد.

   

  وی افزود: طول مدت زمان تحصیل دانش‌آموزان باید حداقل ۸۰۰ ساعت باشد و بر اساس بررسی‌های انجام شده و بر اساس مصوبات شورای عالی آموزش و پرورش حداقل ۸۰۰ ساعت طول مدت زمان تحصیل را مد نظر قرار دادیم.

   

  معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه سال گذشته هم همینطور بود و دانش‌آموزان تا هفته اول خردادماه به مدرسه می‌آمدند، خاطرنشان کرد: معلمان در هفته نخست خرداد برای دانش‌آموزان اول تا پنجم دبستان کلاس‌هایی خواهند داشت و ارزشیابی از آموخته‌های دانش‌آموزان در دروسی که معلم مشخص کرده است، انجام می‌شود.

   

  وی با اشاره به اینکه برنامه‌ای تحت عنوان «فرصت طلایی خرداد» برای معلمان دوره ابتدایی تهران در نظر گرفته شده است، گفت: فرصت طلایی خرداد برنامه‌ای است که معلمان در خردادماه آسیب شناسی برنامه‌های سال تحصیلی جاری، تهیه طرح درس، برنامه‌ها و تقویم اجرایی سال آینده با هماهنگی مدیران مدرسه و شورای مدرسه را تدوین می‌کنند.

  حمیدی همچنین ادامه داد: اصلاً تاریخی برای حضور معلمان تا 15 خردادماه در نظر نگرفته‌ایم و هر مدرسه می‌تواند برنامه‌ریزی کند و از این فرصت طلایی خرداد استفاده کند.

 • http://pana.ir/Image/PicArchive/2015/4/1_635652077102907952_s.jpg

  دبیر دوم کمیسیون مجلس شورای اسلامی افزایش حقوق 500 هزار تومانی فرهنگیان را تکذیب کرد.

  به گزارش خبرنگار پانا، چندی پیش جلیل جعفری‌بنه، نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی از بررسی طرح دو فوریتی در مجلس خبر داد که طبق آن بدون توجه به نظام رتبه‌بندی، حقوق معلمان تا 500 هزار تومان افزایش می‌یابد.

   

  این در حالی است که قاسم جعفری، دبیر دوم کمیسیون مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا، این خبر را تکذیب کرد و گفت: معلم در خط مقدم نظام تعلیم و تربیت قرار دارد و باید وضعیت معیشتی این قشر با تلاش جدی دولت و مجلس ارتقا یابد.

   

  جعفری در راستای بررسی این طرح در مجلس افزود: این طرح بار مالی بسیاری داشته و هنوز در صحن علنی مجلس مطرح نشده است و نماینده مردم خلخال و کوثر خود اقدام به جمع آوری امضا کرده و 145 امضا جمع آوری کرده است.

   

  دبیر دوم کمیسیون مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: اگر این طرح به مجلس بیاید دولت با اجرای آن موافقت نخواهد کرد زیرا بودجه کافی برای اجرایی آن وجود نخواهد داشت.

   

  وی بیان کرد: طبق گفته این نماینده باید تا از محل یک درصد ارزش افزوده که به آموزش و پرورش اختصاص پیدا می‌کند، بتوان حقوق معلمان را تا 500 هزار تومان در گام اول افزایش داد  .

  جعفری این موضوع را تکذیب و تاکید کرد: طرح افزایش 500 هزار تومانی حقوق فرهنگیان با کمبود بودجه مواجه خواهد شد و دولت قادر به اجرای آن نخواهد بود.

 •  

  قابل توجه معلمان گرانقدر جهت بهره برداری از راهنمای شماره 2 گزارش پیشرفت تحصیلی تربیتی و کارنامه نوبت دوم

  معاونان  محترم آموزش ابتدایی استان ها

  با سلام و احترام

  به منظور تکمیل گزارش پیشرفت تحصیلی - تربیتی  نوبت دوم سال تحصیلی 94 - 1393 ، راهنمای شماره 2 تنظیم و در بخش راهنمای ارزشیابی کیفی توصیفی موجود در نوار ابزار سایت دفتر دبستانی قرار داده شده است .

 • http://pana.ir/Image/PicArchive/2015/5/1_635676266250483857_s.jpg

  معاونت آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با ارسال بخشنامه ای به استان ها بر باز بودن مدارس ابتدایی تا 12 خردادماه تاکید کرد.

  به گزارش پانا، دانش آموزان دوره ابتدایی تا 12 خردادماه به مدارس می روند.

  معاونت آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش بخشنامه باز بودن مدارس ابتدایی تا 12 خردادماه را به اداره کل استان ها ارسال کرده است.

  این موضوع درحالی است که پیش از این اعلام شده بود مدارس دوره ابتدایی تا پایان اردیبهشت ماه باز هستند.

 • http://pana.ir/Image/PicArchive/2014/12/1_635545863345275250_s.jpg

  مدیرکل آموزش‌وپرورش شهر تهران گفت:‌ هم‌اکنون دو بسته بیمه‌ای برای فرهنگیان نهایی شده است و در حال مذاکره با سه شرکت بیمه‌گذار هستیم. سهم پرداختی از سوی فرهنگیان نیز در این دو بسته ۱۵ هزار تومان و ۱۰ هزار تومان است.

  به گزارش پانا، اسفندیار چهاربند در رابطه با آخرین وضعیت بیمه طلایی فرهنگیان اظهار داشت:‌جزییات بیمه طلایی هفته آینده منتشر می‌شود.

   

  وی افزود:‌در حال مذاکره با شرکت‌های بیمه هستیم تا بسته‌های پیشنهادی به فرهنگیان را نهایی کنیم. هم‌اکنون دو بسته پیشنهادی، نهایی شده است و در حال مذاکره در این خصوص هستیم و به محض اینکه خدمات موجود در این بسته‌ها نهایی شود،‌جزییات آن را اعلام خواهیم کرد.

   

  مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران بیان کرد: هم‌اکنون مذاکرات با شرکت‌های آتیه سازان، بیمه معلم و بیمه ایران  در حال انجام است و  هر شرکتی که خدمات بهتر و مطئن تری ارائه دهد قرارداد بیمه با آن منعقد می‌شود.

   

  چهاربند به خبرنگار تسنیم گفت:‌در حال تلاش برای به حداقل رساندن سهم فرهنگیان در دو بسته پیشنهادی موجود هستیم به گونه‌ای که در یکی از این بسته‌ها سهم فرهنگیان 10 هزار تومان و در بسته دیگر سهم فرهنگیان 15 هزار تومان است.

  وی ادامه داد:‌سهم دولت نیز بستگی دارد به میزان خدماتی که شرکت‌‌های بیمه ارائه می‌دهند که حداقل 15 هزار تومان به ازای هر فرد فرهنگی است.

 • http://pana.ir/Image/PicArchive/2015/2/1_635597752990357446_s.jpg

  دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: آیین نامه اجرایی ارزشیابی توصیفی دوره ابتدایی با اتفاق نظر وزیر آموزش و پرورش واعضای شورا به مدت دو سال دیگر تمدید شد.به گزارش پانا، مهدی نوید ادهم اظهار داشت: این تصمیم در آخرین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش گرفته شده که بر اساس آن آیین نامه اجرایی ارزشیابی توصیفی برای دانش آموزان دوره ابتدایی تا پایه ششم تا پایان سال تحصیلی 95 – 96 لازم الاجرا بوده و تغییری در روند اجرای ارزشیابی توصیفی داده نخواهد شد.

  وی ادامه داد: تنها یک مورد اصلاح در این آیین نامه اعمال شد به این ترتیب که دانش آموزانی که در دوره ابتدایی در درس فارسی یا ریاضی نمره قابل قبول را کسب نمی کنند پرونده این افراد در شورای مدرسه با حضور معلم مربوطه بررسی خواهد شد.

  _ در ارزشیابی توصیفی به جای دادن نمره به دانش آموز از عبارت های کیفی مثل تلاش خوبی داشته ای، با تلاش به موفقیت رسیده ای، برای موفقیت باید بیشتر تلاش کنی، با انجام تمرین بیشتر مشکل شما برطرف می شود و ... استفاده می شود.

  _ ارزشیابی توصیفی به زمان خاص محدود نمی شود. این ارزشیابی در کل جریان یادگیری، در فعالیت های خارج از کلاس و در محیط زندگی جریان دارد.

  _ در ارزشیابی توصیفی اصل بر ارتقای دانش آموزان به پایه های بالاتر است مگر در موارد بسیار نادر و زمانی که دانش آموزان دارای ناتوانایی های ذهنی باشند.

  _ کارنامه دانش آموزان علاوه بر عملکرد درسی، عملکرد اجتماعی و عاطفی و جسمانی-فیزیکی را منعکس می کند.

  دبیر کل شورای عالی آموزش وپرورش در ادامه اضافه کرد: در این شورا چگونگی جبران عقب افتادگی دانش آموز و اجازه ارتقا یا عدم ارتقا به پایه بالاتر بررسی می شود.

  نوید ادهم هم چنین به دیگر موارد مورد بررسی در آخرین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش اشاره کرد و به خبرنگار ایرنا گفت: دراین جلسه از برگزار کنندگان هفته تجلیل از مقام معلم با توجه به بیانات اثربخش مقام معظم رهبری در زمینه نگاه سرمایه ای به آموزش وپرورش تقدیر شد.

  وی یاد آور شد : دراین جلسه هم چنین بر رفع مشکلات معیشتی معلمان و تحقق صنعت تحول بنیادین آموزشی تاکید شد.

 • http://dabestani.medu.ir/Portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=25d13df1-3b26-4ce4-b2aa-a434f9b75108

  به پیشنهاد معاونت آموزش ابتدایی و با تایید شورای عالی آموزش و پرورش آیین نامه ارزشیابی توصیفی دوره ابتدایی به مدت دوسال تمدید شد . دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: آیین نامه اجرایی ارزشیابی توصیفی دوره ابتدایی با اتفاق نظر وزیر آموزش و پرورش واعضای شورا به مدت دو سال دیگر تمدید شد.

  به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از ایرنا، مهدی نوید ادهم اظهار داشت: این تصمیم در آخرین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش گرفته شده که بر اساس آن آیین نامه اجرایی ارزشیابی توصیفی برای دانش آموزان دوره ابتدایی تا پایه ششم تا پایان سال تحصیلی 95 96 لازم الاجرا بوده و تغییری در روند اجرای ارزشیابی توصیفی داده نخواهد شد.

  وی ادامه داد: تنها یک مورد اصلاح در این آیین نامه اعمال شد به این ترتیب که دانش آموزانی که در دوره ابتدایی در درس فارسی یا ریاضی نمره قابل قبول را کسب نمی کنند پرونده این افراد در شورای مدرسه با حضور معلم مربوطه بررسی خواهد شد.

  در ارزشیابی توصیفی به جای دادن نمره به دانش آموز از عبارت های کیفی مثل تلاش خوبی داشته ای، با تلاش به موفقیت رسیده ای، برای موفقیت باید بیشتر تلاش کنی، با انجام تمرین بیشتر مشکل شما برطرف می شود و ... استفاده می شود.

  ارزشیابی توصیفی به زمان خاص محدود نمی شود. این ارزشیابی در کل جریان یادگیری، در فعالیت های خارج از کلاس و در محیط زندگی جریان دارد.

  در ارزشیابی توصیفی اصل بر ارتقای دانش آموزان به پایه های بالاتر است مگر در موارد بسیار نادر و زمانی که دانش آموزان دارای ناتوانایی های ذهنی باشند.

  کارنامه دانش آموزان علاوه بر عملکرد درسی، عملکرد اجتماعی و عاطفی و جسمانی-فیزیکی را منعکس می کند.

  دبیر کل شورای عالی آموزش وپرورش در ادامه اضافه کرد: در این شورا چگونگی جبران عقب افتادگی دانش آموز و اجازه ارتقا یا عدم ارتقا به پایه بالاتر بررسی می شود.

  نوید ادهم هم چنین به دیگر موارد مورد بررسی در آخرین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: دراین جلسه از برگزار کنندگان هفته تجلیل از مقام معلم با توجه به بیانات اثربخش مقام معظم رهبری در زمینه نگاه سرمایه ای به آموزش وپرورش تقدیر شد.

  وی یاد آور شد : دراین جلسه هم چنین بر رفع مشکلات معیشتی معلمان و تحقق سند تحول بنیادین آموزشی تاکید شد.

 • http://pana.ir/Image/PicArchive/2015/5/1_635667789528608744_s.jpg

  رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش از آغاز امتحانات دانش آموزان از دوم خرداد ماه خبر داد.

  عبدالرسول عمادی در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا، درباره برگزاری امتحانات دانش آموزان گفت: تا پایان اردیبهشت ماه، کلاس‌های مدارس دایر است و از دوم خرداد ماه امتحانات دانش‌آموزان آغاز می‌شود.

  امتحانات از 2 تا 28 خرداد

  وی ادامه داد: امتحانات دانش آموزان دوره سوم متوسطه نظری دوم خرداد ما تا 28 خرداد ماه ادامه دارد. در این بازه زمانی برنامه های ما برای برگزاری امتحانات اجرایی خواهد شد.

  عمادی بیان کرد: دانش‌آموزانی که در دوره پیش دانشگاهی تحصیل می‌کنند و امسال کنکوری هستند، آخرین امتحان نهایی مدرسه آنها در تاریخ 10 خرداد ماه خواهد بود تا بتوانند در کنکور شرکت داشته باشند. لذا این دانش آموزان از 3 تا 10 خرداد ماه امتحان دارند.

  امتحانات زودتر برگزار نمی شود

  رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این سوال که با توجه به جلوتر آمدن تاریخ برگزاری کنکور، آیا زمان امتحانات پایانی دانش‌آموزان تغییر خواهد کرد؟ تصریح کرد: در این باره نظر خود را به سازمان سنجش ارائه کردیم مسئولان سازمان سنجش آموزش کشور از مرکز سنجش آموزش و پرورش در خصوص جلو آمدن زمان برگزاری کنکور نظر خواستند که با این موضوع به جهت تداخل با برگزاری امتحانات مدارس مخالفت کردیم.

حاضرین در سایت

We have 21 guests and no members online

دفتر امتحانات(ابتدایی)

نکاتی در مورد چاپ دفتر نتایج ارزشیابی تحصیلی(امتحانات) دوره ابتدایی

برنامه توصیفی را باز کنید و کنترل کنید
که سال تحصیلی ۹7۹6باشد
1-همه کارنامه ها را یک بار دیگر نگاه کنید
که پایین آن ها (نتيجه)کلمه "ناتمام" نخورده باشد

2-از منوی مدارک تحصیلی
گزینه "دفتر نتایج تحصیلی به تفکیک کلاس"
را انتخاب کنید
3-اولین کلاس از اولین پایه را تیک بزنید
و "تایید" را انتخاب کنید
4-از تیک زدن همزمان همه کلاس ها خودداری کنید
5-برای مرتب شدن نام خانوادگی دانش آموزان
روی عنوان "نام خانوادگی" کلیک کنید
6-همه دانش آموزان این کلاس را تیک بزنید
و "تایید" را انتخاب کنید.
7-علامت تیک کلی در بالا و سمت چپ قرار دارد
8-دفتر نتایج را که مشاهده می کنید چاپ کنید.
9-این کار را برای بقیه کلاس های توصیفی انجام دهید
10-دفتر ها را مرتب روی هم قرار دهید
11-از منوی مدارك گزینه
"
گزارش انسداد"
را چاپ کنید
و در انتهای دفتر قرار دهید

12-آمار فرم انسداد را با دقت كنترل كنيد
و از صحت آن مطمئن شويد.
با توجه به انتقالي هاي نابهنگام
تعداد انتقالي هاي هر كلاس را هم كنترل كنيد

14-بعد از صحافی دفتر ،
مهر و امضای برگه ها را تکمیل و کنترل کنید.

خبر آموزش و پرورش

Joomla! Debug Console

Errors

Session

Profile Information

Memory Usage

Database Queries