Get Adobe Flash player

همکاران محترم: بعد از چاپ گرفتن دفتر آمار از سناد به هیچ وجه دانش آموزی را آزاد سازی نکنید.

 

ترک تحصیل دوره ابتدایی= عدم حضور دانش آموز کمتر از80درصدروزهای آموزشی بدون عذر موجه

 

وقفه تحصیلی دوره ابتدایی= عدم حضور دانش آموز کمتر از80درصدروزهای آموزشی با عذر موجه

 

تشخیص موجه بودن یا غیر موجه بودن غیبت با شورای مدرسه است

 

ترک تحصیل دوره متوسطه اول:چنانچه دانش آموزی بدون عذر موجه در فاصله زمانی بعد از ثبت نام و قبل از برگزاری ارزشیابی توبت اول مدرسه را ترک کند هرچند نمره ارزشیابی تکوینی(مستمر) داشته باشد آن سال برای وی ترک تحصیل تلقی شده و کارنامه مردودی صادر نمی گردد.(ماده 20 آیین نامه امتحانات)

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

وقفه تحصیلی دوره متوسطه اول: اگر دانش آموزی با عذر موجه در ارزشیابی هیچ یک از مواد درسی نوبت دوم و شهریور ماه شرکت نکند صرف نظر از اینکه نوبت اول نمره داشته یا نداشته باشد،آن سال برای وی وقفه تحصیلی محسوب می شود.(ماده 19 آیین نامه امتحانات)

 

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

دفتر آمار98-97

چاپ دفتر آمار حتما از سامانه سناد با خروجی pdf  و حداكثر تا تاریخ 96/8/30 انجام گیرد

*تمام واحدهای سازمانی كه دارای كدواحد سازمانی هستند باید به چاپ و صحافی دفتر آمار اقدام نمایند

*به ازای هر كد واحد سازمانی یك دفتر آمار جداگانه چاپ و صحافی شود ( دفتر آمار مدارس ضمیمه از مدارس اصلی آن جدا چاپ و صحافی شود )

*تعداد دانش آموزان ثبت شده در دفتر آمار با تعداد دانش آموزان موجود در مدرسه یكی باشد

*اگر دانش آموزی به هر دلیل در سامانه سناد ثبت نام نگردیده است از چاپ دفتر آمار جدا خوددداری شود

*دانش آموزان دارای کمیسیون ( کبرسن ، صغرسن ، تعیین سطح ، تکرارپایه ، تغییر رشته و تلفیقی ) ثبت شده در سامانه سناد حتما باید توسط کاربر منطقه و استان تایید شوند تا در دفتر آمار مدرسه بیاید

*دانش آموزان پایه اول بایددارای تاییده سنجش درسامانه سناد باشند درغیراین صورت در دفتر آمار مدرسه نمایش داده نمی شود

*دانش آموزان ایرانی که دارای وضعیت استعلام نشده از ثبت احوال می باشند نیز در دفتر آمار مشاهده نمی شوند

*هر گونه افزایش آماری پس از انسداد دفاتر آمار بایستی دستی و ضمن اشاره به شماره مجوز مربوطه صورت گیرد

*مابین صفحات دفتر آمار برگ سفید اضافی نگذارید

*هرگونه كاهش یا افزایش تعداد صفحات بعد از پلمپ دفتر آمار تخلف محسوب شده و قابل پیگرد می باشد

*درصورت وجود مغایرت شناسنامه ای در مشخصات دانش آموزان از چاپ دفتر آمار تا زمان اصلاح آن با هماهنگی كارشناس آمار منطقه خودداری نمایید

*استفاده از فرم های اجمالی ( دستی ) در دفتر آمار ممنوع است و باید دو سربرگ با نام های خروجی روكش دفتر آمار و پلمپ دفتر آمار در قسمت چاپ دفتر آمار سامانه سناد را استفاده نمایید( نمونه فرم های فوق به پیوست ارسال می شود )

*مدیران محترم مدارس باید سربرگ خروجی روكش دفتر آمار را در 4 نسخه چاپ نموده و یك نسخه آن را به همراه اسامی دانش آموزان ( خروجی دفتر آمار ) و سربرگ پلمپ دفتر آمار چاپ و صحافی نموده و 3 نسخه باقیمانده را مهر و امضاء نموده و به صورت جداگانه تحویل دوره تحصیلی نمایند

*رنگ جلد دفتر آمار برای دوره های پیش دبستانی و ابتدائی سبز،دوره متوسطه اول قرمز و دوره متوسطه دوم سرمه ای می باشد

*طرح روی جلد طبق مدل ضمیمه انجام شود

طریقه قرار دادن صفحات دفتر آمار به شرح ذیل می باشد :

1-سربرگ روكش دفتر آمار 2- خروجی دفتر آمار : مشخصات دانش آموزان به ترتیب پایه و كلاس برای دوره های پیش دبستانی ، ابتدائی و متوسطه اول و به ترتیب رشته و كلاس برای دوره متوسطه دوم 3-سربرگ پلمپ دفتر آمار . هر سه قسمت فوق باید از سامانه سناد چاپ گرفته شود

*تمام صفحات باید توسط معاون اجرایی و مسئول آموزشگاه مهر و امضاء شود

*كلیه توضیحات ودست نوشته ها بایستی باخودكار مشكی باشدوروی آن چسب شیشه ای زده شود(استفاده ازمدادممنوع میباشد)

*در مورد ثبت نام دانش آموزان اتباع خارجی در سامانه سناد رعایت دستورالعمل ثبت نام اتباع خارجی مورد تاكید می باشد . قابل ذكر است در صورت ثبت نام دانش آموزان فاقد شرایط ثبت نام در سامانه سناد و پلمپ دفتر آمار مدرسه ، مسئولیت مشكلات و تبعات آن با مدیریت مدرسه می باشد

*برای نمایش دانش آموزان اتباع خارجی(جدیدالورود و میان پایه )در دفتر آمار مدرسه باید یکی از اطلاعات مدارک هویتی آن ها در سامانه سناد ثبت گردد

در ضمن قابل ذكر است مدارسی كه در سه روز اول هفته دفاتر آمار را تحویل دوره تحصیلی نمایند در شنبه هفته بعد می توانند دفاتر آمار خود را به شرط نداشتن مشكل دریافت نمایند .

آمار بازدید سایت

2366399
امروز
دیروز
هفته جاری
سال جاری
ماه جاری
ماه گذشته
آمار کل
459
493
952
1857339
23788
30701
2366399

آی پی شما 54.82.99.169
Server Time: 2019-03-24 05:23:40
Filter
 • به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، آخرین جلسه هیأت دولت در سال 93 امروز چهارشنبه به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی برگزار شد و اعضای دولت درباره مهم‌ترین مسایل کشور با یکدیگر بحث و تبادل نظر کردند.

  در این جلسه، تعدادی از پیشنهادهای دستگاه‌های اجرایی پس از بررسی، به تصویب هیأت وزیران رسید. 

  تعیین سود بازرگانی کالاها با معیار تقویت و حمایت از تولید داخلی، توسعه اشتغال و افزایش رقابت‌پذیری و رعایت حقوق مصرف‌کنندگان از مصوبات این جلسه هیأت وزیران بود.

  هیأت وزیران همچنین با رتبه‌بندی معلمان موافقت کرد. براساس این مصوبه، مشمولان طرح طبقه‌بندی معلمان شامل آموزگاران، دبیران، هنرآموزان، مربیان امور تربیتی، مشاوران، مراقبان سلامت، مدیران و معاونان مدارس و مجتمع‌های آموزشی و تربیتی براساس ضوابطی که به تصویب هیأت وزیران می‌رسد، رتبه‌بندی حرفه‌ای می‌شوند.

  مشمولانی که براساس ضوابط مصوب در یکی از رتبه‌ها قرار می‌گیرند، به ترتیب از 15، 25، 35 و 50 درصد افزایش امتیاز حق شغل از مهرماه سال 1394 برخوردار خواهند شد.

  با تصویب دولت، افزایش ضریب حقوقی سال 1394 شاغلین مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری، نظام هماهنگ پرداخت، بازنشستگان ، وظیفه‌بگیران و مشترکان صندوق‌های بازنشستگی کشوری و نیروهای مسلح و سایر صندوق‌ها به میزان 14درصد تعیین شد و همچنین ضریب حقوقی اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و قضات نیز تعیین شود.

  لایحه اصلاح و دایمی شدن قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور که از اجرای آزمایشی آن بیش از 10 سال گذشته است، پس از ارزیابی نتایج حاصل از اجرا در دوره آزمایشی، به تصویب هیأت وزیران رسید.

  لایحه تمدید قانون مدیریت خدمات کشوری از دیگر مصوبات جلسه امروز هیأت وزیران بود. با توجه به اقدامات صورت گرفته برای تنظیم پیش‌نویس اصلاحات و دایمی کردن قانون مذکور و تقدیم آن به مجلس شورای اسلامی در طول سال 1393، به دلیل عدم حصول اتفاق نظر کارشناسی در خصوص کمیت و کیفیت اصلاحات قانون، امکان تقدیم به موقع لایحه مربوط به مجلس شورای اسلامی میسر نبوده و به مدت زمان بیشتری نیاز است، لایحه تمدید مهلت اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری به مدت دو سال با قید دو فوریت تقدیم مجلس خواهد شد.

  با توجه به رویکرد دولت در حمایت از سلامت در جامعه و با هدف پیشگیری از افزایش پرداختی مردم پس از اجرای طرح تحول نظام سلامت، دولت مبلغ دریافتی از بیماران در خدمات بستری و بستری موقت در قالب نظام ارجاع را معادل سه درصد و برای سایر بیمه‌شدگان معادل شش درصد تعیین نمود.

  در ادامه، هیأت وزیران مبلغ 250 میلیارد ریال اعتبار برای احداث 17 کیلومتر راه خروجی از شهر بوشهر به منظور ایمن‌سازی و خروج از بحران تردد و مقابله با حوادث و سوانح پیش‌بینی نشده در استان بوشهر اختصاص داد.

  دولت به وزارت راه و شهرسازی اجازه داد برای اجرای قسمتی از آزادراه قم – تهران – مشهد حد فاصل سبزوار – نیشابور – مشهد به طور حدود 223 کیلومتر، شامل مطالعات، طراحی، تملک اراضی، احداث آزادراه و تأسیسات جانبی خاص و نگهداری و بهره‌برداری از آن نسبت به انعقاد قرارداد مشارکت با شرکت احداث، نگهداری و بهره‌برداری آزادراه سبزوار – نیشابور – مشهد را با رعایت ضوابط و مقررات زیست محیطی اقدام کند.

  اصلاح تصویب‌نامه موضوع نحوه تسویه بدهی‌های قانونی شرکت‌های تابع و وابسته وزارت نیرو به اشخاص حقیقی و حقوقی و تعاونی، از دیگر مصوبات دولت بود.

  با تصویب هیأت وزیران مطالبات نیروگاه چابهار با بدهی خریداران آن نیروگاه به سازمان خصوصی‌سازی تهاتر یافت.

 • http://pana.ir/Image/PicArchive/2013/2/1_634975575938149923_s.jpg

  مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش، از ابلاغ بخشنامه‌ای مبنی بر ممنوعیت پذیرش افراد غیر از پرسنل وزارت آموزش و پرورش در ستادهای اسکان نوروزی فرهنگیان کشور خبر داد.

  به گزارش پانا، فرشید سیاری با تاکید بر اینکه نظارت مستمر برای فعالیت مراکز اسکان فرهنگیان صورت می‌گیرد، اظهار داشت: نظارت قبل از اسکان، در زمان اسکان و بعد از برنامه اسکان نوروزی فرهنگیان انجام می‌شود.

   بیمه مسئولیت مدنی اماکن و عوامل اجرایی مراکز اسکان فرهنگیان

  سیاری با بیان اینکه بیمه مسئولیت مدنی اماکن و عوامل اجرایی در طول مدت اسکان نوروزی فرهنگیان انجام می‌شود، افزود:‌ اگر خدایی ناکرده در اماکن متعلق به آموزش و پرورش حادثه‌ای رخ دهد و بر اساس رأی مرجع قضایی،‌ مسئولان آموزش و پرورش مقصر حادثه باشند، این بیمه جبران خسارت خواهد کرد.

  وی با بیان اینکه در سال گذشته یک حادثه جزئی رخ داده بود، ادامه داد: این موضوع در محل، رسیدگی شد و مورد قابل توجهی نیز نبود، البته امسال تدابیر لازم از نظر ایمنی اندیشیده شده است و امیدواریم اتفاق ناگواری برای میهمانان فرهنگی روی ندهد.

   اهدای بسته‌های فرهنگی به میهمانان نوروزی/تشکیل کمیته بحران داخلی

  مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از اهدای بسته‌های فرهنگی به میهمانان نوروزی خبر داد و گفت:‌ اهدای بسته‌های تبلیغی و برپایی نمایشگاه در پایگاه‌های اسکان نوروزی فرهنگیان از جمله برنامه‌های فرهنگی است.

  وی از تشکیل ستاد بحران داخلی خبر داد و بیان داشت: این ستاد با همکاری شبکه بهداشت و درمان، اورژانس و مراکز درمانی آموزش و پرورش فعالیت می‌کند.

  پذیرش افراد غیر از پرسنل وزارت آموزش و پرورش در مراکز اسکان نوروزی فرهنگیان ممنوع است


  سیاری با بیان اینکه در سال گذشته در برخی مناطق میهمان‌پذیر با افزایش میهمانان مواجه بودیم و مجبور شدیم از شهرهای اقماری نیز استفاده کنیم که اصفهان، شیراز، بوشهر، هرمزگان، شهر مقدس مشهد و قم از جمله این شهرها بودند.

  وی در خصوص فعالیت مدارس غیر دولتی به عنوان ستادهای اسکان نیز گفت: این مدارس باید از طریق شبکه‌های اسکان نوروزی فرهنگیان میهمان پذیرش کنند و اگر چنین برنامه‌ای انجام نشود با تخلفات برخورد خواهیم کرد.

  مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه طی بخشنامه‌ای پذیرش افراد غیر از پرسنل وزارت آموزش و پرورش و خانواده‌های آنها در مراکز اسکان نوروزی فرهنگیان ممنوع اعلام شده است، گفت: سازمان میراث فرهنگی مصوبه‌ای داشت که به خاطر رونق مراکز گردشگری، هتل‌ها و اماکن اقامتی، مدارس صرفاً باید فرهنگیان را پذیرش کنند که این موضوع بخشنامه شده است.

  مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش  ادامه داد: هتل‌ها باید به حدی جاذبه داشته باشند که فرهنگیان علاقه‌مند به استفاده از آنها باشند اما تناسبی بین خدمات و قیمت نیست در نتیجه مردم به سراغ مدارس می‌روند.

  وی تأکید کرد: بخشنامه‌ای داشتیم که به جز مواقع اضطرار و اعلام ستاد خدمات سفر، مدارس افراد غیر از پرسنل آموزش و پرورش را پذیرش نکنند و حتی اجازه نصب چادر در مدارس نیز وجود ندارد.

   

   

   

   

   

 • http://www.pana.ir/Image/PicArchive/2014/9/1_635472390207180607_s.jpg

  مدیر کل‌ تعاون‌ و پشتیبانی‌ وزارت‌ آموزش‌ و پرورش‌ گفت: 4 بسته بیمه‌ای مختلف را برای فرهنگیان پیش بینی کرده و به نظرسنجی معلمان می‌گذاریم.

  به گزارش پانا، فرشید سیاری با اشاره به ارائه 4 بسته بیمه‌ای به فرهنگیان، اظهار کرد: 4 بسته بیمه‌ای مختلف را برای فرهنگیان پیش بینی کرده که طی بخشنامه‌ای این 4 پیشنهاد بیمه‌ای به نظرسنجی معلمان می‌گذاریم و هر بسته‌ای که مورد اقبال عموم بود ملاک عمل ما قرار می‌گیرد.

   

  وی با بیان اینکه یکی از گزینه‌های بیمه‌ای برای سال آینده بیمه آتیه سازان حافظ خواهد بود، افزود: پس از آنکه از شرکت‌های مختلف استعلام قیمت کردیم هر شرکتی که مناسب‌ترین قیمت و خدمات را بتواند ارائه دهد در گزینه‌های ما خواهد بود.

   

  سیاری ادامه داد: در حال حاضر با شرکت بیمه گذار فعلی تا پایان اردیبهشت ماه سال 94 قرارداد داریم اما زودتر به استقبال انتخاب شرکت رفته و امیدواریم تا پایان فروردین ماه شرکت بیمه گذار جدید برای بیمه طلایی فرهنگیان مشخص شود.

   

  مدیر کل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: همکاری خوبی در سال 93 با شرکت آتیه سازان حافظ داشته به طوری که در حال حاضر میانگین پرداخت‌ها به حدود 10 روز رسیده است.

  وی در پایان با اشاره به اینکه زنان سرپرست خانوار در دریافت تسهیلات وام بانک ملی در اولویت هستند گفت: براساس بخشنامه‌ای که به ادارات کل و مناطق آموزش و پرورش فرستادیم زنان سرپرست خانوار در دریافت تسهیلات وام 5 میلیون تومانی بانک ملی که به 250 هزار نفر اختصاص می‌یابد در اولویت قرار دارند؛ البته این وظیفه ادارات کل و مناطق است که این اولویت را رعایت کنند.

 • http://pana.ir/Image/PicArchive/2015/3/1_635615801491887701_s.jpg

  نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی در دیدار با مدیر کل آموزش و پرورش لرستان با اشاره به نقش محوری معلمان در تربیت نیروی انسانی مورد نیاز جامعه و توسعه فرهنگ عمومی گفت : مجلس طرح رتبه بندی معلمان را تا حصول نتیجه پیگیری خواهد.

  به گزارش پانا، محمد تقی توکلی در این دیدار با تقدیر از عملکرد مثبت مدیر کل آموزش و پرورش لرستان گفت : خرد ورزی ،اندیشه گرایی و برنامه محوری در این دستگاه کاملا نمایان است .

  وی موفقیتهای دستگاه تعلیم و تربیت لرستان را در سال اخیر نشانه برنامه محوری ،دوری از حاشیه سازی و ایجاد فضای توام با آرامش خواند و گفت : کسب این افتخارات نشان از استعداد لرستان برای دستیابی به جایگاههای برتر دارد .

  نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به رایزنی های صورت گرفته برای جذب اعتبارات ویژه توسعه و عمران استان گفت : در حوزه نوسازی ،توسعه و تجهیز مدارس لرستان به ویژه مناطق محروم و صعب العبور اعتبارات بسیار خوبی جذب شده که امید است این اعتبارات روند توسعه و پیشرفت دستگاه تعلیم و تربیت لرستان را هموار تر کند .

  در ادامه این دیدار گودرز کریمی فر ، مدیر کل آموزش و پرورش لرستان هم معلم را محوری ترین مولفه در سند تحول بنیادین قلمداد کرد و گفت : کلید توسعه و پیشرفت کشور در دستان توانمند معلمان است و باید تلاش شود تا زمینه و بستر لازم را برای کارو تلاش معلمان فراهم شود.

  وی گفت:  وزارت آموزش و پرورش برای ارتقاء معیشت معلمان برنامه های دارد و باید با همگرایی و تعامل بین مجلس و دولت زمینه اجرای این برنامه ها فراهم شود .

  کریمی فر با ارائه آماری از عملکرد آموزش و پرورش رشد بسیاری از شاخص های آموزشی و پرورشی را نشانه تلاش و مجاهدت فرهنگیان و دانش آموزان  و برنامه ریزی خوب نیروهای ستادی دانست و گفت : مسیر توسعه و بالندگی لرستان در افق چشم انداز 1404 روشن و درخشان تر از گذشته خواهد بود .

   

 • http://pana.ir/Image/PicArchive/2015/3/1_635622664559220364_s.jpg

  رئیس مرکز نیروی انسانی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش گفت: بخشنامه نقل و انتقالات فرهنگیان از اردیبهشت ۹۴ به استان ها ابلاغ می شود.

  به گزارش پانا، خسرو نظری ضمن اعلام زمان نقل و انتقال فرهنگیان، گفت: برای سال آینده سیاست انقباضی در انتقال فرهنگیان به پایتخت اعمال می شود.

  نظری درباره زمان نقل و انتقال فرهنگیان اظهار کرد: بخشنامه نقل و انتقالات فرهنگیان از اردیبهشت ۹۴ به استان ها ابلاغ می شود.

  وی افزود: در تلاش هستیم تا در سال آینده امور اداری برای کار بیشتر و ساماندهی نیرو بخشنامه نقل و انتقالات فرهنگیان را زودتر از سال های گذشته ابلاغ کند.

  رئیس مرکز نیروی انسانی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش درپاسخ به این پرسش که انتقال به شهر تهران همچون سال گذشته صفر است، اظهار کرد: برای سال آینده هم سیاست انقباضی در انتقال فرهنگیان به پایتخت اعمال می شود و تنها در موارد نادری که وزیر آموزش و پرورش یا ستاد نقل و انتقال تشخیص دهد با ورود فرهنگیان به تهران موافقت می شود.

حاضرین در سایت

We have 23 guests and no members online

دفتر امتحانات(ابتدایی)

نکاتی در مورد چاپ دفتر نتایج ارزشیابی تحصیلی(امتحانات) دوره ابتدایی

برنامه توصیفی را باز کنید و کنترل کنید
که سال تحصیلی ۹7۹6باشد
1-همه کارنامه ها را یک بار دیگر نگاه کنید
که پایین آن ها (نتيجه)کلمه "ناتمام" نخورده باشد

2-از منوی مدارک تحصیلی
گزینه "دفتر نتایج تحصیلی به تفکیک کلاس"
را انتخاب کنید
3-اولین کلاس از اولین پایه را تیک بزنید
و "تایید" را انتخاب کنید
4-از تیک زدن همزمان همه کلاس ها خودداری کنید
5-برای مرتب شدن نام خانوادگی دانش آموزان
روی عنوان "نام خانوادگی" کلیک کنید
6-همه دانش آموزان این کلاس را تیک بزنید
و "تایید" را انتخاب کنید.
7-علامت تیک کلی در بالا و سمت چپ قرار دارد
8-دفتر نتایج را که مشاهده می کنید چاپ کنید.
9-این کار را برای بقیه کلاس های توصیفی انجام دهید
10-دفتر ها را مرتب روی هم قرار دهید
11-از منوی مدارك گزینه
"
گزارش انسداد"
را چاپ کنید
و در انتهای دفتر قرار دهید

12-آمار فرم انسداد را با دقت كنترل كنيد
و از صحت آن مطمئن شويد.
با توجه به انتقالي هاي نابهنگام
تعداد انتقالي هاي هر كلاس را هم كنترل كنيد

14-بعد از صحافی دفتر ،
مهر و امضای برگه ها را تکمیل و کنترل کنید.

خبر آموزش و پرورش

Joomla! Debug Console

Errors

Session

Profile Information

Memory Usage

Database Queries